Chelsea'de haftalar sonra bir ilk

Roman Abramovich'e yönelik yaptırımlar nedeniyle yaklaşık 2 aydır bilet satışı yapamayan Chelsea'ye sezonun kalan bölümünde bilet satışı yapabilmesi için izin verildi.

NTV Spor 29.03.2022 - 17:47
Son Güncelleme: 29.03.2022 - 17:50
Chelsea'de haftalar sonra bir ilk

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından İngiliz hükümetinin Rusya'ya yönelik uyguladığı yaptırımlar kapsamında mevcut durumdan etkilenen , yaklaşık iki ay sonra bilet satışı yapabilecek.

Kulüpten yapılan açıklamada, Roman Abramovich'e yönelik yaptırımlar nedeniyle kulübe verilen geçici lisansta değişikliğe gidildiği ve bilet satış politikasının güncellendiği ifade edildi. Abramovich'e uygulanan yaptırımlar sebebiyle Chelsea'nin bilet satışı yapması yasaklanmıştı.

▶ PREMIER LİG HABERLERİ

Chelsea'nin ve Chelsea Kadın Takımı'nın sezonun kalan bölümünde oynayacağı maçlar için bilet satışı yapabileceği ancak sadece sezonluk bilet sahiplerinin ve deplasman seyircilerinin maçlara alınacağı kaydedildi.

Ne olmuştu?

İngiliz hükümeti, Roman Abramovich'in de aralarında bulunduğu 7 Rus iş insanının İngiltere'deki mal varlıklarının dondurulduğu açıklanmıştı.

Uygulanan yaptırımlar kapsamında Chelsea'nin bilet satışına izin verilmeyeceği, kulübün mağazalarında ürün satışı yapılmayacağı, seyahat harcamalarının kısıtlanacağı ve oyuncu satışıyla birlikte mevcut futbolcularla yeni sözleşme imzalanamayacağı belirtilmişti.

Sayfa Yükleniyor...