Chelsea'nin satışı için Portekiz'den onay çıktı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin satışında sona gelindi. Portekiz Dışişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı, satış için onay verildiğini açıkladı.

NTV Spor 26.05.2022 - 12:34 | Son Güncelleme: 26.05.2022 - 12:35

Todd Boehly önderliğindeki konsorsiyum ve Roman Abramovich arasında Chelsea'nin satış sürecine ilişkin devam eden görüşmeler kısa süre içinde tamamlanabilir.

İngiliz basınında önceki gün yer alan haberlerde, Premier Lig yönetiminin devir için onay verdiği ifade edilirken Portekiz'deki resmi makamlardan da satış için onay çıktı.

▶ PREMIER LİG HABERLERİ

Portekiz Dışişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada satış süreciyle ilgili, "Portekiz, Chelsea'nin satışını onaylıyor. Satışla ilgili sorumlu olan Dışişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı, Roman Abramovich'e gelen teklifi doğruluyor ve satışa onay veriyor.

İngiliz yetkililer, satıştan elde edilecek gelirin doğrudan veya dolayı olarak Avrupa Birliği'nin yaptırım uyguladığı kişiler arasında yer alan mevcut kulüp sahibine aktarılmayacağı yönünde garanti veriyor." açıklamasında bulundu.

Chelsea ne kadara satılacak?

Rusya ve İsrail vatandaşlıklarının yanı sıra 2021'de Portekiz pasaportu da alan Roman Abramovich'in satışa çıkardığı Chelsea'nin toplamda 4.25 milyar sterline satılması bekleniyor. İngiliz basınındaki haberelere bu tutarın 2.5 milyar sterlinlik bölümünün ilk etapta ödenmesi, kalan tutarın ise kulübe yatırım olarak yansıtılması ön görülüyor.

Sayfa Yükleniyor...