Chelsea'nin satışında sona doğru

Todd Boehly önderliğindeki konsorsiyumun Chelsea'nin yeni sahibi olduğu ve devrin 3.5 milyar sterline tamamlandığı belirtildi.

NTV Spor 29.04.2022 - 20:48

Chelsea'nin yaklaşık 2.5 aydır devam eden satış süreci, önümüzdeki günlerde sona erebilir.

Telegraph ve Guardian'da yer alan haberde, kulübün satışından sorumlu banka Raine'nin Todd Boehly önderliğindeki konsorsiyumun teklifini kabul ettiği belirtildi.

Devrin 3.5 milyar sterline tamamlanacağı ifade edilirken resmi açıklamanın ilerleyen günlerde yapılabileceği kaydedildi.

Teklif veren isimler yorum yapmadı

Haberde, Boehly'nin ekibinden ve Chelsea'den konuya ilişkin henüz yorum alınamadığı ifade edildi. Öte yandan teklif süresi sona ermesine rağmen kulübü satın alabilmek için en yüksek teklifi sunan İngiliz milyarder Sir Jim Ratchliffe'in de konuya ilişkin yorum yapmadığı belirtildi.

Boehley'ye Raine tarafından seçilmesine rağmen henüz resmi bildirimin yapılmadığı kaydedildi.

ABD dışındaki ilk yatırım

NBA takımlarından Los Angeles Lakers'ın yüzde 27 hissesine sahip olan Todd Boehly, WNBA takımı Los Angeles Lakers ve MLB ekibi Los Angeles Dodgers'ın yüzde 20'sine sahip.

Teklifinin kabul edildiğine dair resmi açıklamanın yapılmasının ardından Chelsea, Boehly'nin Amerika Birleşik Devletleri dışında spor alanında yaptığı ilk yatırım olacak.

Sayfa Yükleniyor...