Chelsea, Sarri'yi serbest bıraktı

İtalyan televizyon kanalı Sportitalia'nın deneyimli muhabiri Alfredo Pedulla, Chelsea ile Maurizio Sarri'nin yollarını ayırdığını duyurdu.

NTV Spor 31.05.2019 - 23:51 | Son Güncelleme: 01.06.2019 - 00:36

Chelsea sezonu İngiltere Premier Ligi 3.'su olarak tamamlarken; UEFA Avrupa Ligi'ni de müzesine götürdü. Mavilerin menajeri Maurizio Sarri ise 29 yıllık kariyerinde ilk kupasını kazandı. İtalyan teknik adamın altın madalyayı aldıktan sonra ona bakıp gülümsemesi ise sosyal medyada viral oldu.

Bunlara karşın Chelsea, Sarri ile yola devam etmeme kararı aldı. Sportitalia muhabiri Alfredo Pedulla, Chelsea'nin bir süredir sözleşmesini sona erdirmek istediği Sarri'yi serbest bıraktığını duyurdu. Habere göre, Sarri'nin menajeri Fali Ramadani, Chelsea yönetimi ile yaptığı uzun görüşmelerin ardından sözleşme fesih konusunda istediğini aldı. Buna göre Chelsea, Sarri'ye 5 milyon Pound sözleşme fesih bedeli ödeyecek.

Chelsea ile görüşmeleri sonlandıran Ramadani, Juventus ile masaya oturmak üzere İtalya'ya gitti. Juventus'un Sarri'yi kısa bir süre sonra açıklaması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...