Chelsea'de Fernando Torres krizi yaşanıyor

Premier Lig ekiplerinden Chelsea'de Torres krizi yaşanıyor. Kulüp yönetimi, takımdaki deneyimli İngiliz oyuncuları fazlasıyla yavaş olmakla suçladığı öne sürülen Torres'in savunmasını istedi. Torres ise ispanyolca röportajın ingilizceye hatalı çevrildiğini ileri sürdü.

NTV Spor 13.09.2011 - 15:17

Fernando Torres, geçen sezonun devre arasında 50 milyon sterlinlik Premier Lig rekoru ile Liverpool'dan ayrılıp Chelsea'nin yolunu tutmuştu. Ancak İspanyol golcü için Chelsea macerası hiç de parlak geçmiyor.

Torres, 50 milyon sterlinlik fiyat etiketine karşın Chelsea formasıyla sadece 1 gol atabildi. Torres'in La Liga'nın resmi web sitesinde İspanyolca yayımlanan röportajı golcü oyuncuya yönelik tepkileri daha da artırdı.

Torres, kişisel web sitesinde ingilizcesine yer verdiği röportajda, Chelsea'nin Lampard-Drogba-Terry gibi yaşları ilerleyen; ancak deneyimli oyuncularını fazlasıyla yavaş olmakla suçluyor.

Torres'e göre bu oyuncuların yavaş kalması takımın da ortaya yavaş ve renksiz bir futbol koymasına neden oluyor. Torres tepkiler üzerine ispanyolca röportajın ingilizceye hatalı çevrildiğini ileri sürdü. Ancak bu açıklama Chelsea yönetimini tatmin etmeye yetmedi.

Yönetim, röportajın ispanyolca orjinal metnini mercek altına aldı. Bununla birlikte menajer Andre Villas-Boas, Torres'e ceza vermek gibi bir niyeti olmadığını söyledi.

İspanyol futbolcunun röportaj için kulüpten izin aldığını hatırlatan genç menajer, "İzinsiz röportaj verseydi kendisini cezalandırırdık. Torres'in neleri eleştirdiğine bakacağız. Kendisiyle aynı görüşleri paylaşmak zorunda olmasam da fikirlerine saygı duyuyorum" sözleriyle krizi yatıştırmaya çalıştı.

Sayfa Yükleniyor...