Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu'dan forvet oyuncu isteği

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, 3-3 sona eren Feyenoord maçı sonrası transfere değindi ve "İyi bir forvet arayışımız var" dedi.

NTV Spor 21.07.2018 - 23:39 | Son Güncelleme: 21.07.2018 - 23:40

Feyenoord maçını değerlendirerek sözlerine başlayan Phillip Cocu, "İlk 60-65 dakika iyi futbol oynadık. Harika goller attık, harika pas oyunu sergiledik. Hücumda istediklerimizi yaptık. İyi bir pas oyunu oynadık, hareketli bir oyun vardı, topu da dolaştırdık. Hem topun hareketliliğini sağladık, hem de oyuncularımızın hareketliliği çok iyiydi. Giuliano penaltıyı atsa 4-0 olacak ve maç orada sona erecekti. Son 20 dakikadan ise memnun değilim. Bazı oyuncuların yorgun olması normaldı ve taktiksel olarak akıllıca oynamadık. Maçın büyük kısmında istenilen oyunu ortaya koydular. Taraftarlarımız da bugün çok güzel ortam oluşturdular." dedi.  

Elif Elmas ve Barış'ı öven Cocu, "Sıradışı bir maç çıkardılar. Ancak aralarında farklar var. Elif'in büyüleyici bir fizik durumu var. 120 dakika oynasa bunu devam ettirebilecek kapasitede. Barış'ın bu yönü eksik ve bunu geliştirmeli. Barış kalitesini sahada gösterdi. İki genç oyuncumuz olgun bir oyun sergilediler. Başka genç oyunculara da örnek olabilirler." diye konuştu.  

"İYİ OYUNCULAR ALMAK İSTİYORUZ"
Soldado'nun durumu ve transferler için de konuşan Hollandalı teknik adam, "Soldado sahada çalışmalara başladı. Topla koşular yapıyor. Bu pozitif bir şey. Şu anda iyi gözüküyor. Esas durumu takıma katıldığı anda göreceğiz. Biz bu takımın neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bazı pozisyonlarda yeterine oyuncumuz yok. İyi oyuncular almak istiyoruz. Bu, bir yandan da kolay değil. Bu takımı daha kuvvetli hale getirmek için her şeyi yapıyoruz." ifadelerini kullandı. 

"İYİ BİR FORVET ARAYIŞIMIZ VAR"

Transferin hangi bölgeye olacağı yönündeki soruya ise, "Pozisyonları konuşmayı sevmem. Ancak iyi bir forvet arayışımız var. Fernandao'yu sattık. Barış da yeni transferlerimizden biri. Genç ve kaliteli bir oyuncu. Elif de aynı durumda. O zaten geçen sezon bu kadronun bir parçasıydı. Oyuncuyla birlikte çalışmak onu daha iyi tanımanızı sağlıyor. Bu takım için önemli bir oyuncu olacak. Çok genç bir oyuncu ve taktik açıdan kendini geliştiriyor. Takımda gneç ve tecrübeli oyuncuları harmanlamak, bir bütün yakalayabilmek istiyoruz. Bunu güçlü bir Fenerbahçe ve böylece hem ligde hem de Avrupa'da yukarılara öne oynayan oynayan bir takım olsun diye istiyoruz" yanıtını verdi. 

Sayfa Yükleniyor...