"Çok iyi başlayamadık ama sonra kendi ritmimizi bulduk"

Rayo Vallecano Teknik Direktörü Andoni Iraola, Galatasaray karşısında mücadeleye iyi başlayamadıklarını ancak maçın ilerleyen bölümünde istedikleri oyunu sergilediklerini söyledi.

NTV Spor 03.12.2022 - 19:51
Son Güncelleme: 03.12.2022 - 20:30
"Çok iyi başlayamadık ama sonra kendi ritmimizi bulduk"

Kulüpler Birliği Vakfının iş birliği içinde olduğu LaLiga ile düzenlediği Dostluk Turnuvası'nın ikinci maçında konuk olduğu 'ı 1-0 mağlup eden 'da teknik direktörü Andoni Iraola karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Nef Stadı'ndaki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Andoni Iraola, kendileri için tatmin edici bir karşılaşma olduğunu belirterek, "Maçın ilk 10-15 dakikasına çok iyi başlayamadık ama sonra kendi ritmimizi bulduk, top kazanmaya, sahayı kapatmaya başladık. İkinci yarıda çok daha fazla pozisyon bulabildik. Bu maç bizim için Fenerbahçe ile oynadığımız mücadeleden farklı olarak tatmin edici bir karşılaşma oldu." diye konuştu.

Fenerbahçe ve Galatasaray ile maç yaptıkları hatırlatılarak Türk futbolunu nasıl gördüğü sorulan Iraola, "Bizim için LaLiga'da alışık olduğumuz ritimde oynadıklarını söyleyebiliriz. LaLiga'dan alışık olduğumuz bir oyun. İspanya'daki seviyesi gibi yüksek seviyeye alışık olduklarını düşünüyorum. Bu maçta Galatasaray'ın tabii çok fazla rotasyonu vardı, alışık ekiple sahada değillerdi ama nasıl iyi bir takım oldukları belli." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...