Mikel Arteta: Corona virüs'ten kurtuldum

Arsenal Menajeri Mikel Arteta, corona viüs'ten tamamen temizlendiğini açıkladı.

NTV Spor 23.03.2020 - 18:21 | Son Güncelleme: 24.03.2020 - 12:38

Corrona virüs'e yakalanan ilk Premier League menaeri Mikel Arteta, bu salgından tamamen kurtulduğunu açıkladı.

Şubat ayında UEFA Avrupa Ligi'nde oynadıkları Olimpiakos'un başkanı Evangelos Marinakis'in 10 Mart'ta corona virüs testinin pozitif olduğu açıklanmıştı. Bu olayın ardından kendini iyi hissetmeyen ve teste giren Arteta'nın, 3 gün sonra corona'ya yakalandığı duyuruldu. Arsenal'li oyuncuların bazıları ise 11 Mart'ta Manchester City maçı olmasına karşın kendilerini toplumdan izole etmişlerdi.

37 yaşındaki teknik adam hastalık ve iyileşme sürecini İspanyol televizyon kanalı La Sexta'ya anlatırken, "Şu anda çok iyiyim. Tamamen iyileşmiş hissediyorum" dedi.

Arteta hastalık süreciyle ilgili olarak, "Kendimi iyi hissetmeye başlamam 3-4 günümü aldı. Semptomları atlattıktan sonra daha enerjik hissettim" diye konuştu.

11 mart'ta Etihad'da oynanması planlanan ancak corona virüs nedeniyle ertelenen karşılaşmayla ilgili de konuşan İspanyol çalıştırıcı, "Olimpiakos başkanının test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından yönetimden telefon aldım. Antrenman sonrası arabadaydım ve görüşme gerçekleştirdik. Artık daha fazla insanla kontak kurarak onları da riske atamazdık. Bunu diğerlerine söylememezlik yapamazdık. Ben de kendimi iyi hissetmediğimi söyledim. Benimle bağlantısı olan kişilerin de karantinaya gitmesi gerekiyordu ve bunun üzerine de maç ertelendi" ifadelerini kullandı.

Arsenal'in takım olarak 14 günlük karantina süresi sona ermesine karşın antrenmanlar ertelendi. Kuzey Londra ekibinden yapılan açıklamada, "Son durumun bir sonucu olarak, oyuncuları bu zamanda çalışmaya çağırmaksaygısızlık olur. A takımla birlikte kadın ve akademi oyuncuları evlerinde devam ediyorlar. Evde kalın ve hayatları kurtarın" denildi.

Sayfa Yükleniyor...