Daha az transfer daha az maaş...

İspanya Ligi La Liga'nın başkanı Javies Tebas, takımların gelecek sezon oyuncu maaşlarını düşürürek transfere daha az bütçe ayıracaklarını söyledi ve ekledi, "Cünkü başka şansları yok."

NTV Spor 12.05.2020 - 21:09

İspanya Ligi La Liga, corona virüs nedeniyle Mart ayından bu yana durduruldu ve Haziran ayında seyircisiz başlamanın planları yapılıyor. Lige verilen ara nediniyle de kulüplerin toplam kaybının 300 milyon Euro olduğu tahmin ediliyor.

Aralarında Barcelona ve Atletico Madrid'in de olduğu kulüpler daha fazla zararı önlemek için de geçici olarak oyuncu ve teknik heyetteki isimlerin maaşlarında indirime gitti.

Son durumla ilgili La Liga Başkanı Javier Tebas açıklamalarda bulundu ve kulüplerin gelecek sezon oyuncu maaşlarını düşürmekten başka şanslarının olmadığını söyledi.

Geçen sezon Barcelona'nın Fransız golcü Griezmann'a 120, Atletico Madrid'in de Portekizli oyuncu Joao Felix'e 126 milyon Euro ödediği İspanya Ligi'nin patronu, kulüplerin kontrollü bir şekilde maaş sınırlamasına gideceklerini savundu.

Kulüplerin maaş limitlerinde olduğunu kaydeden Tebas, "Takımlar gelecek sezon genç takımlara ve akademilerinden transferlere yönelecekler. Çünkü limitler buna izim vermiyor, transfer imkansız. Gelecek sezon kulüpler İspanya'da veya başka yerde çok fazla transfer yapamayacaklar. Çünkü son durumm buna izin vermiyor. takımlar oyuncu maaşlarını düşürmek zorunda kalacaklar veya daha az ve ucuz oyuncu transfer edecekler" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...