"... daha farklı olabilirdi"

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, Demir Grup Sivasspor galibiyetini yorumladı ilk 65-70 dakikadaki futbolu övdü. Çimşir devre arasında takımı katılan isimler için de "Kalite kattılar" derken, "2. yarının başlarındaki pozisyonları atsaydık daha farklı olabilirdi" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 16.02.2020 - 18:41

Demir Grup Sivasspor galibiyetini değerlendiren Hüseyin Çimşir, "Oyunun ilk başlangıcı ve 65-70 dakikada oyunun kontrolü ve üstünlük bizdeydi. 2. yarının başında yakaladığımız pozisyonları atsaydık farkı açardık. 70'den sonra rakip oyunun içinde kalmaya çalıştı. Skorun verdiği avantajla beraber zaman zaman geriye çekilme durumunda kaldık. Ancak bir iki şutları vardı. Onun dışında net pozisyonlar vermedik. Son 20 dakikada rakibe oyunu vermememiz gerekiyordu. Daha dikkatli olmalıydık. Oyuncu arkadaşlarım özellikle ilk 65-70 dakikada çok iyi işler yaptılar. İyi tempo yaptılar. Kazandık ve mutluyuz." dedi.  

Devre arasında takıma katılan Costa, Guilherme ve Ndiaye'yi öven Trabzonspor teknik patronu, "Ligi bilen oyunculardı. Kalitesi olan oyuncular. Kalitelerini takıma yansıtmaya çalışıyorlar. Rekabet sağlıyorlar, kalite katıyorlar. Son derece mutluyuz." ifadelerini kullandı. 

Maçın 35. dakikasında sakatlanarak oyun dışı kalan Nwakaeme'nin durumu için de Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir; "Adalesiyle ilgili biraz şikayeti var ama derecesini bilmiyorum. Çok ciddi bir şey görünmüyor. Yarından sonra değerlendiririz. Yapılacak kontrolden sonra net bir şey söyleriz" diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...