"Daha fazla gol bulabilirdik"

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray karşısında istediklerini sahaya yansıttıklarını söyledi ve "Geçişlerde ve son paslarda ufak hatalar yapmasaydık, daha fazla gol bulabilirdik" dedi.

NTV Spor 04.11.2016 - 22:59 | Son Güncelleme: 04.11.2016 - 23:17

Galatasaray galibiyetini değerlendiren Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Ülkemizde yaşanan bir takım sıkıntılar var. O duyguları yaşarken bir yandan maç kazandık. Yarın yeni bir hayat başlıyor. Umarım bu olaylar bir an önce son bulur. " dedi.

Milli takım haftası olduğu için Ay Yıldızlara başarılar da dileyen Avcı, Galatasaray maçı planını da şu sözlerle anlattı, "Galatasaray takımını incelediğiniz zaman yüzde 54 kadar sol taraftan başlayan hucüm opsiyonları var. Hücum opsiyonları oradan çıkıyordu. Geçişlerden 4 tane gol atmışlar. Ligin en fazla kenar orta yapan takımıydı. Bunları düşündüğünde oyuna başlarken, Hakan Balta tarafını kapatıp diğer tarafa yöneltip orada baskı yapmak istedik. Bunu ilk 15 dakikada yaptık. Bunu yapınca Galatasaray'ın yüzde 54 olan oranı yüzde 24'lere düştü. Golü attıktan sonra 2. yarıya başlarken, Mossoro ve Batdal'ın biraz daha yaygın kalması lazımdı. Onların takım savunmasına yardım etmesi, orta sayısını aza düşürmek istedik. Bunu da büyük oranda başardık ve 2. yarı topa daha fazla sahip olduk. Galatasaray, diğer maçlara göre daha az sahip oldu. Rakipten daha fazla sprint attık. Geçişlerde ve son paslarda ufak hatalar yapmasaydık, daha fazla gol bulabilirdik." açıklamalarını yaptı.

Ligde 10. haftanın bittiğini kaydeden Avcı, "Ligin lideriyiz. En fazla gol atanı en az yiyeniyiz. Sağlıklı bir şekilde gidiyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Galatasaray'a da başarılar diliyorum." diye konuştu.

Kendilerinin bundan sonraki haftalar için kaygıları olmadığını vurgulayan Abdullah Avcı, "Liderlik ve şampiyonluk bir sonuçtur. Galatasaray, bu maça kaygıyla çıkıyordu. 3 puan gerideydiler ve kaybettikleri zaman 6 puan olacaktı. Ancak bizim bir kaygımız yoktu." ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Takım maliyetlerinin yıllık 20 milyon Euro civarında olduğunu anlatan Avcı, "Her oyuncu değerlidir. Önemli olan saha içinde yapılan organizasyondur. En fazla yerli oynatan takımız. Kulübümüzün önemli bir yapılanması var. Bu başarıyı tek başıma ben sağlamıyorum. Bizi bu noktaya taşıyan oyuna da saygı duyuyoruz." şeklinde konuştu.

Abdullah Avcı ayrıca, Galatasaray taraftarlarının Emre Belözoğlu'na yönelik tepkilerinin hatırlatılması üzerine, "Emre tecrübeli bir oyuncu. Tepkilere rağmen dimdik ayakta durarak oyun kalitesini göstermiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...