David Beckham, Lionel Messi transferinin perde arkasını anlattı

MLS takımlarından Inter Miami'nin sahibi David Beckham, Lionel Messi'nin transfer sürecini anlattı. Beckham, ilk görüşmenin 4 yıl önce gerçekleştiğini ancak o dönemde transferin mümkün olmadığını söyledi.

Haber Merkezi - NTV Spor 04.10.2023 - 11:47
Son Güncelleme: 04.10.2023 - 15:26
David Beckham, Lionel Messi transferinin perde arkasını anlattı

David Beckham, bir dijital platformda yayınlanan "Beckham" belgeseliyle ilgili The Overleap isimli podcast programına açıklamalarda bulundu.

Bu yaz Inter Miami'ye imza atan Lionel Messi'nin sürecini anlatan David Beckham, Messi'nin Suudi Arabistan ve Barcelona'dan da teklifler aldığını ancak 'e gelmeyi tercih ettiğini söyledi.

"Hayalim en iyisimleri buraya getirmekti"

Inter Miami'nin sahibi olduğunda takıma en iyi futbolcuları getirmek istediğini söyleyen Beckham, "Inter Miami'yle bu yolculuğa başlarken hayalim en iyisimleri buraya getirmekti. Takımın sahibi olarak en iyileri getirmek istiyorsunuz. Ancak bu zor olabiliyor." dedi.

"Beni asıl endişenlediren de buydu"

Beckham Messi transferiyle ilgiliyse, "Birkaç yıl önce Messi'nin babasıyla Barcelona'da görüştük. O dönemde onu takıma kazandırabilecek durumda değildik. Messi de henüz gelmeye hazır değildi. Messi'nin babasıyla yaptığımız görüşmelerde onu Miami'de görmek istediğimi söyledim. Sonrasında görüşmelerimiz devam etti. Yaklaşık 4 yıl bunun için çalıştık. Paris Saint Germain'deyken bir fırsat olduğunu gördük. Suudi Arabistan'dan teklif almıştı. Barcelona da teklif yapmıştı ve oraya geri dönme ihtimali vardı. Barcelona beni gerçekten endişelendiriyordu çünkü Barcelona onun için özel bir yer. Veda edememişti. Beni asıl endişenlediren de buydu. Ama sonrasında kararını verdi." dedi.

David Beckham ayrıca, "Messi'yi kulübe getirmenin büyük bir etkisi olacağını biliyorduk. Aynı şekilde ligi de değiştireceğini biliyorduk. Yaptıkları sporun ötesinde. Onun gibi birini getirmek hayaldi. Jordi Alba ve Sergio Busquets'i de öyle.

Sayfa Yükleniyor...