Rusya Teknik Direktörü Çerçesov doping sorusu üzerine röportajı terk etti

Alman basınına röportaj veren Stanislav Çerçesov'u doping sorusu kızdırdı.

NTV Spor 14.07.2018 - 12:35
Son Güncelleme: 14.07.2018 - 16:39

2018 Dünya Kupası'nda çeyrek finale kadar yükselerek önemli bir başarıya imza atan ev sahibi Rusya'da teknik direktör Stanislav Çerçesov, verdiği röportaj sırasında sorulan bir soru üzerine adeta küplere bindi.

Almanya'nın haftalık dergilerinden Der Spiegel'e konuşan Çerçesov, Rusya'nın elde ettiği başarıyı bazı kesimlerin dopinge bağlaması hakkında ne düşündüğüne ilişkin soruya oldukça sinirlendi. Kendisine kanıtlanmış veriler üzerinden soru sorulmasını isteyen Rus teknik adamın, daha sonra röportajı yarıda bıraktığı öğrenildi. Dergiden yapılan açıklamada, uzun süren ikna çabalarına karşın Çerçesov'un röportajın yapıldığı yeri terk ettiği ifade edildi.

2014 Soçi Kış Olimpiyatları sırasında Rusya'nın devlet desteğiyle yürüttüğü doping operasyonu hakkında ilk iddiayı Alman televizyon kanalı ARD ortaya atmış, daha sonra yürütülen soruşturmalar sonunda bu iddiaların doğru çıkması üzerine Rusya, başta Rio 2016 Yaz Olimpiyatları olmak üzere birçok spor organizasyonundan men edilmişti. 2018 Dünya Kupası öncesi ev sahipliği de tehlikeye giren Rusya, buna karşın FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun desteğiyle turnuvayı düzenleme hakkını korumuştu.

Sayfa Yükleniyor...