Dünya Kupası'na dev bir sponsor daha

FIFA, 2022 Dünya Kupası için kripto para şirketiyle sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu.

NTV Spor 23.03.2022 - 10:44 | Son Güncelleme: 23.03.2022 - 11:14

Futbolun yönetim organı Salı günü yaptığı açıklamada, FIFA'nın Crypto.com ile 2022 Katar Dünya Kupası için bir sponsorluk anlaşmasına vardığı söyledi.

Kulüpler ve organizasyonlar finansal piyasalarda küresel ilgiden yararlanmaya çalıştıkça dijital para şirketleri de futbol dünyasıyla bağlantılı hale geldi. Ünlü kripto para şirketi Crypto.com'un futboldaki ortaklıkları arasında Fransız takımı Paris Saint-Germain'de bulunuyor.

FIFA'nın resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Crypto.com gibi küresel bir markanın , Katar'daki heyecan verici ve çığır açan FIFA Dünya Kupası'nın sponsoru olarak aramıza katılmasından ve nihayetinde güzel oyunumuzu küresel ölçekte büyütmemize yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Crypto.com , motor sporları, MMA, basketbol ve buz hokeyi ile futbol dahil olmak üzere dünya çapında çok sayıda üst düzey spor ve eğlence tesisiyle yüksek profilli ortaklıklara sahiptir. Yakın zamanda Crypto.com , Los Angeles'ta şu anda Crypto.com Arena olarak bilinen yer için tarihi bir isim hakları anlaşması imzaladı ve ayrıca Avustralya'daki erkek ve kadın profesyonel futbol ligleri için resmi kripto para borsası ve ticaret platformu oldu." ifadeleri kullanıldı.

Crypto Kurucu Ortağı ve CEO'su Kris Marszalek sponsorluk hakkında, "Dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olan FIFA Dünya Kupası'na sponsor olmaktan ve Crypto.com'un dünya çapında bilinirliğini artırmaktan daha fazla heyecan duyamazdık. FIFA ile ortaklığımız sayesinde, Crypto.com'un dünya çapında birinci sınıf sporların ve taraftar deneyimlerinin geleceğini güçlendirebilmesi için platformumuzu yenilikçi şekillerde kullanmaya devam edeceğiz" dedi.

2022 Dünya Kupası'nın yüz milyonlarca Euro değerindeki mevcut sponsorlukları arasında spor giyim üreticisi Adidas, ABD'li içecek şirketi Coca-Cola ve ABD'li ödeme grubu Visa gibi markalar da yer alıyor.

FIFA 2022 Dünya Kupası bu yıl Katar'da 21 Kasım ve 18 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek.

Sayfa Yükleniyor...