"Dünya Kupası'na katılamadığımız için çok üzgünüz"

A Milli Takım'da Hakan Çalhanoğlu, 2022 Dünya Kupası'na katılamadıkları için üzgün olduklarını söyledi. Milli futbolcu, 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılmak istediklerini belirterek, "Dünya Kupası'na katılamadığımız için çok üzgünüz ama umarım 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılırız. Buraya gelen oyuncular üst seviyedeki isimler. Gelemeyenler de buraya gelmek için can atıyor." dedi.

NTV Spor 15.11.2022 - 19:12
Son Güncelleme: 16.11.2022 - 01:57
"Dünya Kupası'na katılamadığımız için çok üzgünüz"

A Milli Takımı'nın İskoçya ile oynayacağı hazırlık karşılaşması öncesinde , basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Arda Güler ve Emirhan İlkhan'la ilgili gelen soruyu yanıtlayan Hakan Çalhanoğlu, "Arda ve Emirhan burada olduğu için çok mutlyuyum. İnşallah çok süre alırlar. Bazen maçlara baktığımda Arda'nın oyuna sonradan girdiğini görüyorum. 'Arda'yı korumalıyız' deniyor ama koruma da bir yere kadar. Ben de gençken oynayarak tecrübe kazandım. Bence genç oyuncuların oynaması gerekiyor. Ben de o yaşlarda oynadım. Emirhan da öyle. Üst seviyeye geldiğinizde oynamanız gerekiyor. En iyisini istiyorum onlar için." dedi.

⚽ FUTBOL HABERLERİ

Genç oyunculara Avrupa'da oynamaları gerektiği yönünde tavsiyede bulunduğunu söyleyen mili futbolcu, "İskoçya'yı yenmek istiyoruz. Hazırlık maçı diye bakmıyoruz. Gençlerin Avrupa'ya gitmesini isterim. Süper Lig kaliteli ve zor bir lig ama Avrupa izlenen bir bölge. Avrupa'da iyi bir takımda forma giydiğinizde Şampiyonlar Ligi'nde oynama şansınız da oluyor." yorumunda bulundu.

Dünya Kupası'yla ilgili görüşlerini aktaran Hakan, "Dünya Kupası'na katılamadığımız için çok üzgünüm. Açıkçası maçlara hiç bakmayacağım. Baktıkça içimin yanacağını biliyorum. Bu beni çok üzecek. Turnuvalara katılmak için gelişeceğiz. Zamanımız var. Mart ayında önemli maçlarımız başlayacak. Onun için iyi hazırlanacağız." dedi.

Hakan Çalhanoğlu ayrıca şunları söyledi, "Dünya Kupasına katılamadığımız için çok üzgünüz ama umarım 2024 Avrupa Şamypionası'na katılırız. Buraya gelen oyuncular üst sevideki isimler. Gelemeyenler de buraya gelmek için can atıyor. Herkesin sorumluluk alması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...