Dursun Özbek, NTV Spor'a konuştu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Florya'daki Divan Kurulu toplantısının ardından NTV Spor'a açıklamalarda bulundu. Transferleri Hamza Hamzaoğlu'nun görüşleri doğrultusunda yapacaklarını söyleyen Özbek, Bilal Kısa transferini doğrularken Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'la aralarının küs olması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

NTV Spor 10.06.2015 - 14:34

Galatasaray'ın Florya'daki Divan Kurulu sonrasında NTV Spor'a konuşan Başkan Dursun Özbek, "Florya bizim evimiz, Divan Kurulu toplantısı için burada toplandık, çok mutluyuz. İki şampiyonluk kazandık. Bunlar camiamızı, taraftarımızı memnun etti. Gündem de buydu bugün, emeği geçenlere takdir beratları verildi. Eski yonetim, yeni yönetim beraberdi. Yemek yiyoruz, ortam çok güzel, hava da güzel. Çok mutlu camia, biz de yönetim olarak keyifliyiz" ifadelerini kullandı.

Yeni sezondaki hedeflerinin de iddialı bir takım kurup 5. yıldız için ilk adımı atmak olduğunu belirten Özbek, "4. yıldızı aldıktan sonra yeni sezona hedeflendik. Kamp dönemimiz başlıyor. Yapacağımız transferler var. Ligde en iddialı takımı kurup, mücadele edeceğiz. Çok iyi anlaşan bir yönetim, çok iyi kurulmuş bir takım var. Hocayla da anlaştık. Galatasaray başarıya odaklandı. Şampiyonlar Ligi'ne hazırlanıyoruz, Ali Sami Yen'in dediği gibi, yabancı takımları yeneceğiz." sözlerini sarf etti.

Transfer hakkında da konuşan Özbek, henüz Hamza Hamzaoğlu'yla gereken toplantıyı yapamadıklarını dile getirerek, "Bugün öğleden sonra Hamza Hoca'yla transfer üzerine konuşacağız. Açıklamayı ondan sonra yapmak istiyorum. Bir türlü planları tartışma fırsatı bulamadık. Transferler onun görüşü doğrultusunda yapılacak. Bilal Kısa transferi doğrudur. Bize de söylemişti, onunla ilgili de pozitif görüş bildirdik kendisine." yorumunu yaptı.

Seremoni tartışmalarının gerçeği yansıtmadığını belirten Özbek, "Ben şaşırdım, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'la bizim aramızda herhangi bir sorun söz konusu değil. Olay speküle edildi, bir problem, küslük varmış havasına büründü. En iyi cevabı bugün verdik. Öyle bir olay yok ortada, onlar benim çok sevdiğim arkadaşlarım. Dolayısıyla herkes cevabını almış oldu." şeklinde konuştu.

Galatasaray'a hizmet etmenin tarif edilemez bir duygu olduğunu belirten Özbek, "Büyülü bir iş, Galatasaray'ın bir parçası olup, görev olmak çok şerefli bir şey. Teşekkür ediyorum genel kurula bu görevi bana layık gördükleri için." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...