Özbek: Herhangi bir isimle görüşmedik

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kayserispor karşısındaki 2-1'lik yenilgi sonrası teknik direktör Jan Olde Riekerink'in gönderilip gönderilmeyeceği yönündeki soruyu yanıtladı ve "Bunlar bizim dışımızda ortaya atılan isimler. Biz yönetim olarak herhangi bir isimle görüşmedik" dedi.

NTV Spor

13.02.2017 - 11:48 | Son Güncelleme: 13.02.2017 - 23:30

Galatasaray'ın yeni sponsorluk anlaşması sırasında sarı kırmızılı ekibin başkanı Dursun Özbek gündemi değerlendirdi. İlk olarak Kayserispor karşısındaki 2-1'lik yenilgiyi değerlendiren Dursun Özbek, "Galatasaray çok önemli bir fırsatı kaçırdı. Hepimiz son derece üzgünüz. Taraftar, yönetim, sporcular camia üzgün. Fakat şunu iyi bilmek lazım ki; lig maratonu uzun bir yarış. Yaklaşık ortasında bir yerdeyiz. Bir hafta önceki durum, bir hafta sonra tamamen değişebiliyor. Uzun maratonlarda, özellikle 3 puanlı lig sisteminde sonucun nasıl olacağını kestirmek çok güç. Ligimiz yüksek bir seviyeye geldi. Her takım diğerini yenebiliyor. Galatasaray için dün üzücü bir sonuç alındı. Ancak Galatasaray şampiyonluk yarışından kopmuş değildir. Galatasaray, şampiyonluğu tabii ki istiyor." dedi.

 

Yarışma azmimizi zerre kadar eksiltmeden hatta bir tık yukarı çıkartarak bu yarışta olacağız.

"KAYBEDİLMİŞ VEYA KAZANILMIŞ BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL"
Bazen hatalar olabileceğini kaydeden Özbek, "Dünyadaki her etkinlikte ve yarışma da hatalar zinciri vardır. Bu hiçbir zaman bizim başarıya odaklı isteğimizi köreltmez, eksiltmez. Bütün taraftar ve camiamıza seslenmek istiyorum. Galatasaray dün ne kadar şampiyonluğuu istiyorsa bugün daha fazla istiyor. Hatalarımzdan ders almamız lazım. Başarı odaklı götürmek istediğimiz bu yarışı bir tık danha yukarıyaı çıkarmak istiyoruz. Hiç kimsenin farklı düşüncelere sahip olmasını istemiyorum. Galatasaray, yöneticisi, sporcusu ve taraftarıyla bir bütündür. Bugünden itibarin buna dikkat etmemiz gerekir. Kaybedilmiş veya kazanılmış bir şey söz konusu değil. 1 veya 2 hafta öncesini düşünürseniz farklı bir lig vardı, bugün farklı bir lig var. Yarışma azmimizi zerre kadar eksiltmeden hatta bir tık yukarı çıkartarak bu yarışta olacağız. Sonucun Galatasaray için hayırlı olmasını diliyorum. Sporcu, taraftar ve camiayı kenetlenmeye davet ediyorum." sözleriyle sarı kırmızılı camiaya birlik çağrısında bulundu.  

"HERHANGİ BİR İSİMLE GÖRÜŞMEDİK"
Kayserispor yenilgisi sonrası Jan Olde Riekerink'e tepkiler olduğu ve basında teknik direktörlük için bazı isimlerin yazıldığı ifadeleri üzerine Dursun Özbek, "Bir defa yönetimin herhangi bir isim veya kişi üzerinde böyle bir gördüşme ve tartışması olmadı. Yapılan haberler yönetim dışındaki isimler. Bir tek amacımız var, Galatasaray'ın başarısı ve bu yılki şampiyonluğu. 3 puanlı ligde sonucun nasıl olacağını kestirmek çok güç. Bir hafta evvelinden rakiplerimizin puan kaybetmesiyle bir hafta ile bugün arasında fark yok. Burada takım ve yönetim olarak türbülansa giremeyiz. Dünkü maçta alınacak galibiyet büyük bir şans olurdu, fakat spor tarihinde bu tip olayların yeri çok fazla. Bugün yönetim olarak şunun peşindeyiz, şampiyonluk yarışını en önde bitirebilmek için ne yapmamız gerektiği konusunda hatalarımızdan ders çıkarırız, ama hiç bir zaman yılgınlığa drüşmememiz gerekiyor" diye konuştu.  

Basında teknik direktörlük için adı geçen isimlerle ilgili de konuşan Özbek, "Telaffuz edilen isimler bizim haricimizde oluşan isimlerdir. Taraftarı yok saymıyoruz. Taraftarı iyi bir futbol seyrettirmek ve şampiyonluklar hediye etmek kistiyoruz. Galatasaray'ın bu arzusu hiçbir zaman değişmez. Çıtamızı bir tık yukarı çıkarmak için yönetim kurulunda tartışırız. Dünkü karşılaşmanın üzerinden 18-19 saat geçti. Elbetteki yönetimin odaklandığı tek şey Galatasaray'ın başarısı ve şampiyon olmak. Hiçbir zaman bu arzudan vazgeçmedik. Yönetim kurulumuz var. Yönetim kurulu olarak hatalarımızdan derz almasını da biliriz. Tek amacımız taraftarı mutlu etmek. Yönetim, üzerine düşen her görevi yapmıştır ve yapması da görevidir. Çok dikkatli olmalıyız. Taraftarımızı hiçbir zaman ümitsizliğe sevk etmek istemiyorum. Onlarla çok kuvvetliyiz." ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk yarışında en önemli adaylardan bir tanesiyiz. İç saha maçlarımızı düşünürsek Galatasaray yine şampiyonluğun en önemli adayıdır.

"ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA EN ÖNEMLİ ADAYLARDAN BİR TANESİYİZ"
"Yönetim Kurulu'nda takımla ilgili radikal tedbirler düşünüyor musunuz?"  sorusuna ise Özbek, "Dünkü karşılaşmadan bir ders çıkaracağız. Bunu yaparken hiçbir zaman Galatasaray'ın başarısını etkileycek bir karar alamayız. Yönetimin sorumluluğu kadar sporcuların camianın ve taraftarların da sorumluluğu var. Galatasaray tarihi boyunca hep kenetlendiğinde başarıyı yakalayan bir kulüp. Onun için herkesi bu manada beraber olmaya, tek yumruk olmaya davet ediyorum. Galatasaray birlik olduğunda başarılı olmuştur. Buna inanan bir insanım. Şampiyonluk yarışında en önemli adaylardan bir tanesiyiz. İç saha maçlarımızı düşünürsek Galatasaray yine şampiyonluğun en önemli adayıdır. Taraftardan futbolcuları desteklemelerini istiyorum." yanınıtını verdi. 

Sayfa Yükleniyor...