Dursun Özbek'ten TFF seçimleriyle ilgili açıklama

SON DAKİKA HABERİ: Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kulüpler Birliği Toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu. Özbek, TFF'nin seçim tarihini erkene çekmesi gerektiğini belirtti.

Haber Merkezi - NTV Spor 16.04.2024 - 16:02
Son Güncelleme: 16.04.2024 - 16:52
Dursun Özbek'ten TFF seçimleriyle ilgili açıklama

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kulüpler Birliği toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu. Özbek, TFF'nin belirlediği seçim tarihiyle ilgili görüşlerini aktardı.

Dursun Özbek'in açıklamaları şöyle:

DURSUN ÖZBEK "SEÇİMİN DAHA ERKEN TARİHTE YAPILMASI ESASTIR"

Türkiye Federasyonu Başkanı Sayın Büyükekşi erken seçimi yapacağını söylemişti. Bunun üzerine imza kampanyasının bize göre gerekliliği kalmadığını düşünüyoruz. Erken seçim tarihini 18 Temmuz olarak açıkladılar. Tarih uygun mudur, değil midir ayrı bir şey. Bizce seçimin daha erken tarihte yapılması esastır fakat bunun diyalogla çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Burada önemsediğim husus Kulüpler Birliği içindeki bölünmeyi engellemek. Burada imza verenler olacak, vermeyenler olacak bu da birlikteliği yaralayacaktır. Zaten Mehmet Büyükekşi erken seçime 'evet' dediğine göre, seçimin de daha erken tarihe çekilmesi yönünde kapının açık olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da defalarca kendisiyle görüştüm. Türk futbolunun menfaati, bu seçimin daha erken yapılması. Bunun yolu da diyalog kapısını açık tutmak ve bu diyaloğu sürdürmek. İmza toplayarak bunun üzerine gitmektense bizim düşüncemiz görüşerek, mutabık kalarak erken seçimi yapmak. Buradaki en önemli husus imza veren, vermeyen diye bölünmenin önüne geçmektir..

"BÜYÜKEKŞİ İLE GÖRÜŞEREK İKNA ETME ÇABASINDAYIM"

Uzlaşmanın sonucunu denemek gerekli. Bundan sonuç alınamazsa ne yapılacak konusu, uzlaşmanın sonucunu beklemekten geçer. Sayın Mehmet Büyükekşi'yle konunun ehemmiyeti sebebiyle görüşüyoruz. Bu seçimin haziran ayında yapılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Mehmet Büyükekşi'yi görüşerek ikna etme çabasındayım. Bunları denedikten sonra ne yapacağımızı o zaman düşünmek lazım. Galatasaray'ın görüşünün en önemli maddesi, Kulüpler Birliği'ndeki birlikteliği bozmamak. İmza verenler olacaktır, vermeyenler olacaktır. Bu bölünmenin önüne geçmemiz gerekiyor. Birbirimizi ikna etmeye çalışıp bunu denemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Sayfa Yükleniyor...