"Düşüşte değiliz"

Gençlerbirliği'ne 5-3 yenildikleri maç sonrası basının karşısına çıkan Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ''Düşüşte olduğumuzu düşünmüyorum. Kaybetmek futbolun doğasında var'' dedi.

NTV Spor 20.01.2013 - 16:48
Ligin ilk yarısında fırtına gibi estikten sonra ikinci yarıya 5-3'lük Gençlerbirliği yenilgisiyle başlayan Medical Park Antalyaspor'da Teknik Direktör Mehmet Özdilek, ''Düşüşte olduğumuzu düşünmüyorum. Kaybetmek futbolun doğasında var'' dedi.
 
Özdilek, Gençlerbirliği'ne 5-3 yenildikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, galibiyetten dolayı rakiplerini tebrik etti. Gençlerbirliği'nin gol bölgelerinde yüzde 100 ile oynadığına işaret eden Özdilek, girdiği her pozisyonda golü bulduklarını kaydetti. Beklemedikleri bir skorla karşı karşıya kaldıklarını vurgulayan Özdilek, ikinci yarıda geri gelme adına çok mücadele ettiklerini dile getirdi.
 
Maçta bir türlü beraberliği yakalayamadıklarını anlatan Özdilek, ''4-4'ü yakalayabilseydik maçı koparabilirdik. Kaybetmeyi hiç düşünmemiştik. Rakibi tebrik etmekten başka yapabileceğimiz pek fazla bir şey yok. Zorlu bir süreçteyiz. İki günde bir maç oynuyoruz'' diye konuştu.
 
Özdilek, bir soru üzerine genç oyuncular Zeki ve Musa Nizam'ı taktik değişiklik nedeniyle oyundan aldığını kaydederek, ''Düşüşte olduğumuzu düşünmüyorum. Kaybetmek futbolun doğasında var. Mevcut kadromuzdaki sakatlıklar tercihlerimizi zorlaştırıyor. 6 sakatımız var. 14 oyuncuyla mücadele ediyoruz. Bulunduğumuz konumda olmak için mücadele vereceğiz'' diye konuştu.
 
Uğur İnceman da Gençlerbirliği'ni tebrik ettiğini söyledi. Çok ilginç bir maç olduğunu ifade eden İnceman, geriden gelme adına çok çalıştıklarını belirtti. Kendilerine yakışmayan bir skor ortaya çıktığını anlatan İnceman, önlerindeki maçları kazanarak bu maçı telafi edeceklerini söyledi.
 
Zeki ise ilk 4 dakikada 2 gol yediklerini, hak ettikleri galibiyetleri almaya en kısa sürede başlayacaklarını dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...