Eden Hazard'a sürpriz talip

Real Madrid'de beklentilerin çok uzağında kalan Eden Hazard'a sürpriz bir talibin olduğu iddia edildi.

NTV Spor 09.04.2022 - 14:02

2019 yazında İngiltere Premier League ekibi Chelsea'den 2019 yazında 115 milyon euro bonservis bedeli ile İspanyol takımı Real Madrid'e transfer olan Eden Hazard, buradaki başarısız kariyerinin ardından bu yaz takımdan ayrılabilir.

Sakatlıklar ve formsuzlukların da etkisi ile Real Madrid'e neredeyse hiç katkıda bulunmayan oyuncu ile bir diğer Ada ekibi Arsenal'ın ilgilendiği iddia edildi. Buna göre Arsenal'ın özellikle sakatlık anlamında Hazard için çok büyük çekinceleri olduğu için kiralama yoluna gitmek isteyeceği ve Belçikalı oyuncunun maaşının da bir kısmını karşılamak isteyeceği iddia edildi.

Hazard'ın kiralık geçireceği 1 sezonda göstereceği performansa göre de bonservis görüşmelerinin başlayabileceği yazıldı. Ayrıca Real Madrid de planlarından tamamen çıkardığı Hazard'ı başka bir kulübe kiralayıp onun tekrar oynamasını sağladıktan sonra cüzi miktarlarda olsa da bir bonservis bedeli isteyebileceği öne sürüldü.

Sözleşmesi 2024 yazında sonra erecek olan Hazard, Real Madrid forması ile toplamda 65 maça çıkabildi ve 6 gol atıp 10 da asist yaptı. Chelsea'de oynadığı dönemde dünyanın en iyi futbolcularından olarak gösterilen 31 yaşındaki oyuncu, Maviler ile 352 maçta 110 gol 92 asist ile mücadele etmişti.

Sayfa Yükleniyor...