"Ekonomik ortam bizi iyice zora soktu"

Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Selahattin Bakı, kulüp televizyonuna konuştu ve taraftardan destek istedi. Baki, "Medyada ve sosyal medyada algı operasyonu yapılıyor. Taraftarımız bu dönemde sadece şunu bilsin; zaten kötü olan bu ekonomik ortam artık onların tahammüllerinin dahi alamayacağı şekilde iyice bizi zora soktu" dedi.

NTV Spor 12.05.2020 - 21:57

Fenerbahçe futbol takımında iki kişide corona virüs testinin pozitif çıktığnıı söyleyen Baki, "Tabii ki idmanları güncellemek durumunda kalıyoruz. Şu anda tekrar bireysel olarak temassız bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başka bir vaka çıkmazsa ki umut ediyoruz, çıkmayacak" dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün her zaman insan sağlığını ön planda tuttuğuna vurgulayan Selahattin Baki, "Umarım başka bir vaka çıkmaz ve rahat, sağlıklı bir şekilde önümüze bakarız. Buradan şunu da söylemek istiyorum; şu ana kadar bazı rakiplerimizde gerek sporcu gerek idari personel gerek yönetici bazı pozitif vakalar olmuş, resmi olarak da açıklandı. Hepsine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ve şunu da söylemek istiyorum; bundan sonraki ortam, bundan sonraki süreç ne gösterir bilinmez ama biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak her zaman insan sağlığına öncelik veren bir zihniyetteyiz, bir yürekteyiz. Dolayısıyla her şeyin en iyisini temenni ederken de bunun da unutulmamasını rica ediyorum" diye konuştu.

Yeni transfer İsmail Yüksek'e "Hoş geldin" diyen Baki, "Yönetime gelirken başkanımızın da bizim de amacımız önce kendi öz kaynaklarımıza bakıp parlayabilecekleri parlatıp A takıma almaktı. Biz böyle bir vizyon ile geldik. İstediğimiz gibi gitmedi her şey ama vizyonumuz bu. Dolayısıyla biz zaten bu tür oyuncuları arayıp tarıyorduk. Bir süredir de İsmail’den haberimiz vardı. Bu arada kendisi de iyi bir Fenerbahçe taraftarı, o da bizim için önemli, profesyonelliğin yanı sıra. Kendisini kadromuza kattık, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ekonomik krizin sadece Fenerbahçe’yi değil bütün Türk futbolunu etkilediğini kaydeden Selahattin Baki şöyle devam etti, "Kriz artık Avrupa’da da birçok kulübü etkiliyor. Ortam böyleyken zaten bütün kulüplerin artık öz kaynaklarına ve genç yeteneklere yönelmesini gerektiriyorken bir de bu coronavirüs çıktı. Ve bu coronavirüs çıktıktan sonra iş iyice bu yöne doğru organik bir şekilde evrilmek zorunda. Dolayısıyla şimdi orada da başka bir rekabet başlayacak. Çünkü bütün futbol endüstrisi bu durumdan büyük darbe aldı. Hatta bütün spor endüstrisi büyük darbe aldı. Onun için biz şu andan itibaren nice İsmailleri keşfetmek için inanın bana hem Türkiye’yi hem Avrupa’yı arıyoruz, tarıyoruz. İsmail’den konu açılmışken A Takımdan da bahsetmek istiyorum. A Takım, kadro yapılanmasında dikkatli bir şekilde ince eleyip sık dokuyarak çalışıyoruz. Başkanımızın önderliğinde, ilgili Yönetim Kurulu arkadaşlarımız ve ilgili profesyonellerle beraber. Yani 7/24 çalışıyoruz, buna herkesin emin olmasını istiyorum. Güzel bir çalışma içerisindeyiz. Emin adımlarla gidiyoruz."

Fenerbahçe'ye medyada ve sosyal medyada algı operasyonu yapıldığını savunan Yönetim Kurulu üyesi Selahattin Baki, "Taraftarımızı çok özledik. Burada beraber iyi günlerimiz, kötü günlerimiz oldu. O ortamı, atmosferi çok özledim. Onların da Fenerbahçelerini özlediğini biliyorum, hissediyorum, konuşuyoruz. Taraftarımız bu dönemde sadece şunu bilsin; zaten kötü olan bu ekonomik ortam artık onların tahammüllerinin dahi alamayacağı şekilde iyice bizi zora soktu. Sadece biz değil, bütün spor endüstrisinden bahsediyorum, bütün spor ailesinden bahsediyorum. Biraz sabırlı olsunlar, biraz yanlarımızda olsunlar. Bir de benim özel bir ricam olacak: hafta sonu biraz üzüldüm, çünkü Fenerbahçe’nin formasını giyen, branş fark etmez, voleybol, basketbol, futbol, boks, atletizm, kürek olsun, Fenerbahçe formasını, çubukluyu giyen herkes bizim bir değerimizdir. Fenerbahçe taraftarı olarak tabii ki eleştirme hakkı her zaman vardır. Sonuçta futbolun doğasında olan bir şey bu. Biz de yönetim olarak her türlü yapıcı eleştiriye açığız, her türlü profesyonel sporcumuz eleştiriye açıktır. Ama bunları kendi aramızda, kendi ailemiz içinde yaparsak çok daha iyi olur. Gerçekten dostun ve düşmanın beraber olduğu sosyal medyanın karanlık tarafına ve medyadaki hem Fenerbahçemize hem oyuncularımıza hem takım kaptanımıza ve kaptanlarımıza yapılan algı operasyonlarına taraftarımızın itibar etmemelerini rica ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...