Eleştiri oklarını bu kez ikisine çevirdi

Arjantinli futbol efsanesi Diego Maradona, Milli Takımın yeni teknik direktörü Jorge Sampaoli'ye çok sert ifadelerle yüklendi. Maradona, Juventus'lu Dani Alves'in abartıldığını söylerken, "Henüz futbol oynadığını görmedim" dedi.

NTV Spor 20.06.2017 - 11:46 | Son Güncelleme: 20.06.2017 - 16:20

Arjantinli futbol efsanesi Diego Maradona, Milli Takımın yeni teknik direktörü Jorge Sampaoli'ye çok sert ifadelerle yüklendi. Maradona, Sampaoli'nin, eski teknik direktör Bauza'dan daha iyi olmadiği görüşünde...

Bugünlerde Birleşik Arap Emirlikleri 2. Lig ekiplerinden El-Fujairah'i çalıştıran Diego Maradona,, Arjantin Milli Takim Teknik Direktörü Jorge Sampaoli'yi "sahte bir teknik direktör" olarak nitelendirdi.

Sampaoli'nin, Sevilla'yi çaliştirdiği dönemde kendisiyle sürekli temas halinde olduğunu söyleyen Maradona; "Arjantin Milli Takımının başına geçtikten sonra kendisinden bir daha haber almadım. Onun eski milli takim teknik direktörü Bauza'dan daha iyi olduğunu da düşünmüyorum. 2015 Copa Amerika finalinde Şili'nin başındayken bizi yenmeseydi; ailesi bile kim olduğunu bilmezdi. Futbolcuyken de topu kendisine atsanız size eliyle geri gönderirdi" dedi.

Sampaoli'nin 1 sezon çalıştırdıktan sonra ayrıldığı Sevilla'ya da saygısızlık yaptığını öne süren Maradona; "Yaninda 8 yardımcısı olduğu söyleniyor. Bu kadar çok yardımcıyla ne yaptığını anlayamıyorum" ifadesini kullandı.

Maradona'nin eleştiri oklarının hedefinde Dani Alves de vardı. Brezilyalı sağ bekin abartıldığını iddia eden Maradona; "Alves her maç 28 orta yapıyor. Bunlardan 4’ünün yerini bulması onun büyük bir oyuncu olduğunu göstermez. Büyük oyuncu Cafu gibi Maicon gibi gerçekten isabetli orta yapan oyunculara denir. Alves ise sürekli konuşuyor; ancak henüz futbol oynadığını görmedim" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...