Emirhan İlkhan hamlesi sonrası Beşiktaş'tan Mirsad Türkcan kararı

Beşiktaş, Emirhan İlkhan'ın transfer süreci nedeniyle menajer Mirsad Türkcan ile artık çalışmak istemiyor.

NTV Spor 02.08.2022 - 10:52
Emirhan İlkhan hamlesi sonrası Beşiktaş'tan Mirsad Türkcan kararı

Torino'ya transferi an meselesi olan 'ın durumuyla ilgili yankılar sürüyor.

Sabah gazetesinin haberine göre bu hamle, camiasında büyük bir rahatsızlığa neden oldu. Henüz 18 yaşındaki genç oyuncunun sözleşmesindeki 4.5 milyon euro'luk fesih maddesiyle ayrılması tartışmaları beraberinde getirdi.

 

İddiaya göre Beşiktaş yönetimi, Katar'da oynanan Süper Kupa maçının ardından dönüşte genç oyuncunun menajeri Mirsad Türkcan ile masaya oturup 5 yıllık sözleşme imzalamak istedi ancak isteklerin bir anda yükseltilmesinden sonra anlaşma sağlanamadı.

Serbest kalma maddesi 8.5 milyon euro'ya yükselecekti

Emirhan İlkhan'ın sözleşme görüşmelerinde konulara dahil olmadığı belirtilirken Mirsad Türkcan'ın Beşiktaş'ın sözleşme teklifine "Ya 4.5 milyon euro serbest kalma maddesi olur ya da gelecek sezon bedavaya gider" yanıtını verdiği iddia edildi.

Genç oyuncunun sözleşmesindeki serbest kalma bedeli bir sonraki sezon 4.5 milyon euro'dan 8.5 milyon euro'ya yükselecekti.

Türkcan'ın bir süredir Torino ile görüşme halinde olduğu ve gelecek sezonu beklemeden transferi bitirmek için bir yıl kalan kontrat üzerinden Beşiktaş'ı sıkıştırdı ve transferi bitirdi.

Beşiktaş, Mirsad Türkcan ile çalışmak istemiyor

Beşiktaş yönetimi, yaşanan bu süreç nedeniyle menajer Mirsad Türkcan ile hiçbir şekilde çalışmama kararı aldı.

Başkan Ahmet Nur Çebi, tepkisini "Meydanı boş buldu" diye gösterirken altyapıdaki oyunculardan da ilgili menajerle ilgili direktif verilerek kendisiyle çalışılmaması istendi. Bu arada Türkcan'ın Beşiktaş'a getirdiği futbolcular arasında Kevin-Prince Boateng, Ajdin Hasic, Miralem Pjanic, Mert Günok gibi isimler de yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...