Emre Belözoğlu: "Bizi üzen bir sonuç oluştu"

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Beşiktaş karşısında iyi bir oyun oynamalarına rağmen istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi. Maçta sakatlanan Olimpiu Morutan'ın son durumu paylaşan Emre Belözoğlu, "Tendonda bir kopma varsa 6 ayı bulacak bir sorun çıkabilir. Çok iyi bir insan ve futbolcu. Umarım böyle bir sorun yaşamaz." dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 23.04.2024 - 23:35
Son Güncelleme: 24.04.2024 - 00:15
Emre Belözoğlu: "Bizi üzen bir sonuç oluştu"

'nda sahasında Beşiktaş'la golsüz berabere kalan MKE Ankaragücü'nde teknik direktör Emre Belözoğlu mücadeleyi değerlendirdi.

Beşiktaş karşısında üstün bir oyun sergilediklerini belirten Emre Belözoğlu, "Öncelikle bütün arkadaşlarımla, kardeşlerimle gurur duyuyorum. Bugün Beşiktaş'a net bir üstünlük kuran bir oyuncu grubum vardı. Bu oyuncu grubununun daha iyi yerleri hak ettiğini düşünüyorum. Beraberlikler çok fazla. Bu beraberliklerin hepsinde kazanılacak oyunlar vardı bugünkü gibi. Bugünkü oyunun galibi biz, sonucunda bizi üzen bir sonuç oluştu. Lige döneceğiz ve sonrasında bizim için sezonun finali diyebileceğimiz bir maç oynayacağız. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Bu özel günde MKE Ankaragücü taraftarına galibiyeti hediye etmek için sahaya çıktıklarını vurgulayan Belözoğlu, "Taraftarımızın desteği, arzusu takıma net şekilde yansıdı. Elinden geleni yapmaya çalışan oyuncu grubu vardı. Oyuncularımın bugünkü performansından dolayı gurur duyuyorum. Karşımızda çok iyi bir camia, iyi oyuncular vardı. Oyun üstünlüğü bizdeydi. Skoru bulamadık. Çok net pozisyonlarımız var, Bahadır hiç zorlanmadı. Bu oyuncu gurubunun geliştiğini görmek beni mutlu ediyor. Oyunun galibi net şekilde bizdik, skor olarak ümidimiz devam ediyor, İstanbul'da turu geçeceğimizi ümit ediyorum." ifadelerini kullandı.

"UMARIM BÖYLE BİR SORUN YAŞAMAZ"

Maçın ikinci yarısında sakatlanan ve oyundan çıkan Olimpiu Morutan'la ilgiliyse Emre Belözoğlu şunları söyledi, "Umarım Morutan'ın bir şeyi yoktur. İnşallah bizimle çalışmaya devam eder. Şu anda birazda tendonu hissetiğini belirtti doktor. Tendonda bir kopma varsa 6 ayı bulacak bir sorun çıkabilir. Çok iyi bir insan ve futbolcu. Umarım böyle bir sorun yaşamaz."

Maçlardan sonra soyunma odası koridorlarının kalabalık olmasını eleştiren Belözoğlu, "Türk polisinden şikayetçi olmam. Özel güvenlik var, polis var. Maç bitiyor, içeri girmeye çalışırken yoğunluk oluşuyor. Koridorların bu kadar kalabalık olmasına gerek yok. Geçmişte Türk futbolunda nahoş hadiseler yaşandı. Ama bu kalabalıktan rahatsızım. Oyuncuyla bile konuşurken, soyunma odasına giderken yan yana gelecek durumum olmuyor kalabalıktan." diye konuştu.

"ELEŞTİRİLECEK BİR PERFORMANSI YOKTU"

Sosyal medyada oyuncusu Flips'in eleştirilmesinin sorulması üzerine Belözoğlu, şu cevabı verdi, "Sosyal medya sizin için değerli olabilir ama benim için hiç değeri yok. Ankaragücü başımın tacı ama sosyal medya gerçek değil. Hiçbir karşılığı olmadan sosyal medya bir lağım çukuru. Flips elinden geleni yapmaya çalıştı. Eleştirilecek bir performansı yoktu. Sosyal medyada rahat şekilde eşimize, çocuğumuza küfür edecekler. Şikayetçi olunca da 'Aman hapse girmeyelim.' diye yalvaracaklar. Yok öyle bir şey. Bu ülkede bu düzelene kadar mücadele edeceğiz. Bu lağım çukuruyla mücadele edeceğiz sonuna kadar. Kastettiğim Ankaragücü taraftarı değil asla."

Beşiktaş'ın devre arasında 25 milyon euroya transfer yaptığını, MKE Ankaragücü'nün ise toplam 13 milyon avroya kurulduğunu vurgulayan Belözoğlu, "Oyuncularımın bugün eleştirilecek bir şeyi yoktu. Ayrılık mesajı vermedim. 1 yıl daha kontratım var. Oyuncu performansını sosyal medyadan değerlendirecek kadar kendimi bilgisiz görmüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Yabancı VAR hakemlerinin de Türk futboluna zarar vereceğini savunan Belözoğlu, "Hakemlerimizin üzerinde ilerleyen süreçte olumsuz etki bırakacak. Hakemler de bu güvensizliği TFF ve kamuoyundan hissediyor. Hakemleri dışarıdan bir bütün olarak görmüyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...