Emre Belözoğlu: Hala çok sakin değilim

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş maçı öncesi Başakşehir'de teknik direktör Emre Belözoğlu basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 42 yaşındaki çalıştırıcı, Beşiktaş maçında yaşananlar hakkında, "Hala çok sakin değilim. Konuşulması gereken, 2 tane kızımın ve eşimin 20 metre ötesinde, 35-40 dakika anneme ve eşime yapılan hakaretlerin değerlendirilmesi gerekirken, benim annem ve eşim üzerinden söylediğim şeylerin bütün kadınların yaşadıklarıyla alakalı şeylere getirilmesini anlamıyorum." dedi.

NTV Spor 14.03.2023 - 18:16
Son Güncelleme: 14.03.2023 - 18:41

Başakşehir, UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 turu rövanş maçında yarın sahasında Gent ile karşılaşacak. Maç öncesinde teknik direktör Emre Belözoğlu ve Berkay Özcan basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş maçında yaşananlar hakkında konuşan Emre Belözoğlu, "Hala çok sakin değilim. Konuşulması gereken, 2 tane kızımın ve eşimin 20 metre ötesinde, 35-40 dakika anneme ve eşime yapılan hakaretlerin değerlendirilmesi gerekirken, benim annem ve eşim üzerinden söylediğim şeylerin bütün kadınların yaşadıklarıyla alakalı şeylere getirilmesini anlamıyorum." dedi.

Siyah beyazlı takımın mottosuna vurgu yapan 42 yaşındaki çalıştırıcı, "Beşiktaş'ın güzel bir sloganı var: 'Şerefinle oyna, hakkınla kazan.' Yapılan şeyler yakışıyor mu? Bunlar kadına şiddet olmuyor mu? Karnımızdan değil kalbimizden konuşmalıyız. Bir kadının geçmişinde yaşadığı şeyler, bir insanın şerefine verilecek kriterler midir? Benim annem ve eşimi örneklendirdiğim konu, nasıl insanların geçmişinde yaşadığı konularla bağlantılandırıldı anlayamıyorum." ifadelerini kullandı.

Rövanş maçı hakkında konuşan Belözoğlu, "Ülkemize bir çeyrek final getirmek istiyoruz. Yarın maç kolay olmayacaktır. İnşallah kazanan taraf biz oluruz. Teknik direktörlük kariyerimin 2. senesinde çeyrek finale çıkarsam bunu çok daha öne taşıma hedefinde olacağım." şeklinde konuştu.

➦ GÜNCEL GELİŞMELER 

Hem kulüp hem de futbolcuların bireysel kariyeri için tarihi bir maç olacağını aktaran Belözoğlu, "Hem kulübümüz tarihi hem de Adnan Januzaj haricindeki diğer oyuncularımızın kariyerinde Avrupa'da çeyrek finali yok. Tarihimizin en önemli maçını oynayacağız. İyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Bazı sıkıntılarımız ve sakat oyuncularımız var. Elimizden geldiğince, 'Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için' sloganıyla bu maça hazırlandık. Taraftarımızın, buraya gelecek insanların desteği, sinerjisi, enerjisi ve duasıyla yarın inşallah ülkemize bir çeyrek final getirmek istiyoruz." diye konuştu.

Turuncu-lacivertli takımın teknik direktörü, son 1 haftada Gent ve Beşiktaş ile karşılaştıklarını hatırlatarak, "Beşiktaş maçını da çok önemsedik. Bir teknik adam olarak hava ve zemin şartları çok kötü bir maçtan 2 gün sonrasına en iyi 11'i çıkardım. Eşdeğerde 24-25 oyuncum olduğunu düşünüyorum. Yarın da yine Beşiktaş maçında oynayan futbolcular ile biraz daha dinlenmiş oyuncuların karışık oynayacağı bir maç olacak. Hem kulüp hem de Türk futbol tarihi adına önemli bir maç olacak. İnşallah üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Gent'in iyi bir takım olduğunu vurgulayan Emre Belözoğlu, "Karşımızda dirençli, dinamik ve düzeni olan bir takım olacak. Çizdiğimiz görüntü ve performans bizi rakibin önünde gösterdi ama ilk maçı derin analiz ettiğimizde önemli bir takıma karşı iyi bir mücadele gösterdiğimizi söyleyebilirim. Yarınki maç da kolay olmayacak. İnşallah kazanan taraf oluruz. Ardından sonrasını düşünürüz." değerlendirmesinde bulundu.

Belözoğlu, birkaç futbolcusunun ufak tefek ağrıları olduğunu ve son antrenmandan sonra oynayıp oynamayacaklarına karar vereceklerini kaydetti.

- "Ligde ilk 3-4'te yer alabilecek gücümüz olduğunu herkese gösterdik"

Emre Belözoğlu, Spor Toto Süper Lig'de ilk 4'e girebilecek güçleri olduğunu dile getirdi.

Genç teknik adam, takımın performansındaki dalgalanmalarla ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

"Bu sezon bence oyuncularım iyi ve önemli işler çıkarıyor. Bir sezon içinde maksimum 1-2 milli takım arası verilir. Ancak bu sezon Dünya Kupası ve deprem felaketi sonrası aralar tüm oyuncuları psikolojik olarak etkiledi. Ancak biz kaybettiğimiz maçlar da dahil olmak üzere oyunumuza sadık kaldık, istediğini yapmaya çalışan bir takımdık. Skorların da geleceğini düşünüyorum. Ben, ligde ilk 3-4'te yer alabilecek gücümüz olduğunu herkese gösterdik. Kazanarak yolumuza devam edeceğimize inanıyorum."

Sayfa Yükleniyor...