"En başından beri şampiyon olacağımızı söylüyorum"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Bursaspor galibiyetini değerlendirdi ve "

NTV Spor 08.12.2017 - 23:08 | Son Güncelleme: 08.12.2017 - 23:50

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Bursaspor galibiyetini  değerlendirirken, "Maçtan önce söylediğim gibi birinci durum şuydu. Öne geçme ihtimalimiz vardı. Bunun sonrası önemliydi. Öne geçmeyi başardık. Sonrasında 2-3 dakika oyunu kontrol etme durumunu hissettik. Daha sonra da kendi oyunumuza devam ettik. Bizim adımıza en önemli kazanım buydu. Bunu yaparken Bursaspor, ligin organizasyon açısından sadece form açısından değil, ne yaptığını bilen, dönüşleri kuvvetli, kendi sahasında oynuyordu ve kazanmayı başarabilirlerse, bizim de üstümüze çıkma durumları vardı. Bunu yapmak bizim için en büyük kazanımdı." dedi.  

"Bursaspor'un oyun tarzından dolayı maçı bizim daha fazla kontrol etme ve oyunu 3. bölgede kontrol etme ihtimalimiz vardı." diyen Kocaman şöyle devam etti; "Bursaspor'un çok tutkulu ve coşkulu bir taraftar grubu vardı. Basit hatalarımız yüksek olursa onlar oyuna dahil olur ve oyunumuzu etkileyebilirdi. İlk yarıda biraz hatalarımız oldu ve taraftar oyuna bir süre dahil oldu. Buna rağmen ortalarda kontrolü elimize almaya gayret ettik. Çıkış yerlerini doğru belirlemememiz ve yerleşimdeki pozisyon kayıplarından dolayı ilk yarı fazla etkili değildik. 2. yarıda Bursaspor biraz da dinlenmeden dolayı üzerimize geldi. Daha sonra kontrolü ele aldık. Golü bulduk ve öne geçtik. Çok değerli bir galibiyet aldık."  

"O YERE DOĞRU GİDİYORUZ"
“Fenerbahçe'nin son haftalardaki sağlam görüntüsü devam ediyor” yorumu üzerine ise Kocaman, "Bu görüntüyü veriyorsa, memnuniyet verici. Benim beklentim bir adım daha takımı yukarı çekebilmek. Takımda, birbiririne kalitele bakımından yakın oyuncu sayısı çok fazla. Lig uzun bir maraton. İnişler, çıkışlar olabiliyor. Esas olan kişilere bağlı olmadan bir düzen takımı olmak. Türkiye'de yaşayan antrenörler için en zor aşama bu. Düzen dediğiniz yerde bazı fedekarlıklar gerekiyor. Buna Türkiye'de çok fazla tahammül yok. Öbür taraftan da geldiğimiz yer itibariyle, kim oynarsa oynasın, aynı şeyleri yapan bir grup idealimdi. O yere doğru gidiyoruz." diye konuştu.  

Bursaspor maçının çok önemli bir viraj olduğunu kaydeden Kocaman, "Rakibin durumundan dolayı söylüyorum. Durumumuzu gösterme açısından bu maçın çok büyük yardımı olacak ama Karabük ve Konya maçında bizi oldu mu olmadı mı açısından görmek açzısından önemli olacak." ifadelerini kullandı. 

Takımının durumunu değerlendirmeye devam eden Aykut Kocaman umutlu konuştu ve "En başından beri şampiyon olacağımızı söylüyorum" açıklamalarıyla iddiasını bir kez daha ortaya koydu. 

ALİ PALABIYIK SORUSUNA TEPKİ

Hakem Ali Palabıyık'ın geçen sezondan bu yana 10 Fenerbahçe maçını yönettiğinin hatırlatılması üzerine tepki gösteren Aykut Kocaman, "Şu anda içimden geçenleri söylemeyeceğim. Provoke edici bir soru. Hiçbir şey söylemeyeyim daha iyi. Küstahlık yapmak istemiyorum. Olayları objektif, nesnel değerlendirebilen birisinin böyle bir soru sormamasını söylüyorum" diye konuştu. 

VOLKAN İLE TARAFTAR ARASINDAKİ TARTIŞMA
Kocaman, ikinci yarının başında kaleci Volkan Demirel ile Bursasporlu taraftarlar arasında yaşanan gerginliğin sorulması üzerine, "Taraftarın eline ne geliyorsa sahaya atması doğru değil. Oyuncuların da buna reaksiyon vermemesi gerekir." yanıtını verdi.

"BURSASPOR BAŞKANININ DEĞERLENDİRMESİNİ BİR DAHA DEĞERLENDİRMESİNDE FAYDA VAR"
Bir basın mensubunun, "Karşılaşmanın ardından Bursaspor Kulübü Başkanı şampiyonluğun 3 adayı arasında Fenerbahçe'yi göstermedi. 'Transfer yaparlarsa bilemem.' dedi. Transfer yapacak mısınız?" sorusunu ise Kocaman, şöyle cevapladı:

"Bursaspor Başkanı'nın ne söylediğini bilmiyorum ama futbol için değerlendirmesini de bir daha değerlendirmesinde fayda var gibi gözüküyor. Ben doğru oyunla ilgilenmeye çalışıyorum. Doğru oyunu daha ısrarlı tekrarlamaya çalışmakla ilgileniyorum. Ben takımımızın şampiyon olacağını, şampiyonluğu çok istediğini ve şampiyonluk için kapasitesinin olduğunu söylüyorum. Çok anlamsız puanlar yitirdiğimizi de biliyorum. Bu seri nereye kadar sürer Allah bilir. Diğer tarafları Bursaspor Başkanı ile beraber hep birlikte göreceğiz."

Sayfa Yükleniyor...