"En önemli silahımız..."

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 1-0 kazanılan Slovenya maçını yorumlarken, Euro 2016 öncesi umutlu mesajlar verdi. Türkiye'nin kazanma alışkanlığı kazandığını kaydeden Terim, "En önemli silahımız kazanma arzusu, hırsı, ciddiyet. Buradan bir şey eksilmez" dedi.

NTV Spor

05.06.2016 - 23:21

Fatih Terim, öne geçtikleri reaksiyona vurgu yaparken, "Turnuva öncesi son karşılaşmamız. Açıkçası, maça müthiş başladık. Beraberken veya mağlup durumdayken müthiş reaksiyonuz varama öndeyken aynı reaksiyonu veremedik. Golden sonra biraz geri çekildik. İkinci yarı biraz daha değişik atmosferde geçti. 2. yarıdaki hızlı ataklarımız ciddi şekilde tehlikeliydi. Bu bizim için sevindiriciydi. Top daha ayağımızda olsun istedik" dedi.

Kazanmanın güzel olduğunu kaydeden Fatih Terim; "Kazanmak güzel bir şey; ancak kazanırken iyiyi, doğruyu yanlışı da görmemiz bizim için önemli. Dünyanın her takımı artık çok ciddi bir rakip. Slovenya rahat. Yarın bir yere gitmeyecekler. Bizimkiler biraz dikkat ediyorlar. Bazılarını, sakatlık olmasın diye çıkardım. Kazanmak güzel bir şey. Turnuva havası atmosferi değişik olacak. Oyuncularım, kampta maçlarda iyi gidiyorlar. Ufak tefek hatalarımızı da düzelteceğiz." ifadelerini kullandı. 

"EN ÖNEMLİ SİLAHIMIZ..."
Oyuncuların maçta hırslı göründüğü yorumu üzerine ise Terim, "Kazanma arzusu, hırsı, ciddiyet, buradan bir şey eksilmez. Bu bizim en önemli silahlarımız olmalı. Ancak oyunun hakimiyeti, takım deplasmanda da olsa bizde olmalı. O, bugün biraz ilk yarıda eksikti. 2. golü 2. yarı rahatlıkla buabilirdik. Ama gördüğümüz eksiklerden memnunum. Buradaki bazı eksikliklerimiz turnuvada olmayacaktır." diye konuştu.

Takımın galibiyet golünü atan Burak Yılmaz başta olmak üzere bazı oyunculara parantez açan Terim; "Burak'ın performansı benim için çok sevindirici. Kalecimizin performansı çok sevindirici. Ortasahada iyi mücadele var. Kenar oyuncularımız, Volkan, Emre önemli hız kattılar. Arda her zamanki gibi takımı idare eden bir kaptan. Selçuk, Ozan, Hakan Çalhanoğlu'yla iyi gidiyoruz. Bütün maçları iyi oynamaya çalışacağız. Kazanırken de eksiklerini gören bir takımız biz. Hayırlısıyla bir gidelim bakalım. Türk milli takımı kazanmaya devam ediyor. Bu önemli bir alışkanlık." sözleriyle takımına olan inancını dile getirdi. 

Maçta zaman zaman sertlikler yaşandığının hatırlatılması üzerine ise Terim, "Maçtan öcne sakatlıktan korkuyorum demiştim. Bu takımı iyi tanıyorum. Allah'a şükür çok önemli bir sakatlığımız yok ama bazı pozisyonları yüreğimiz ağzımızda seyrettik. Hazırlık maçının ötesindeydi. Allah'a şükür bir şey olmadı. İtalyan hakem iyidir. Kazanınca da kaybedince de hakim için bir şey dememeye çalışıyoruz. Milli maçlar hazırlık maçının ötesinde oynanıyor. Sakatlık vermeden oynadık, bu maçı galibiyetle kapattık, inşallah galibiyetle devam edeceğiz." sözleriyle Euro 2016 öncesi umutlu mesajlar verdi.

Sayfa Yükleniyor...