Erciyes'te Demirözü dönemi kapandı!

PTT 1. Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor'da, teknik direktör Alaaddin Demirözü görevinden istifa etti.

NTV Spor 06.10.2015 - 11:22

Demirözü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahalarındaki 3-0'lık Adanaspor mağlubiyetinin ardından aldığı istifa kararının kulüp başkanı Ziya Eren tarafından kabul edildiğini söyledi.

İki hafta önceki Kardemir Karabükspor yenilgisinin ardından da istifa ettiğini ancak o zaman isteğinin kabul edilmediğini belirten Demirözü, şunları kaydetti:

"O zaman başkan kötü gidişin benimle ilgisinin olmadığını söyleyerek, görevime devam etmemi istedi. Ondan sonra iki maç daha oynadık, iki karşılaşma da kötü bitince kesin kararımı aldım ve istifa ettim. Esas olan kulübün ayakta kalmasıdır, kulübün daha fazla yıpranmaması için böyle karar aldım. Doğrusu bu olduğu için yaptım. Erciyesspor'un içinde olduğu durumu kabullenemedim ve kendime olan saygımdan dolayı görevi bıraktım."

Kayseri Erciyesspor'un sahipsiz bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Demirözü, "Sıkıntılar vardı ama biz o sıkıntıları daha büyük sorun haline getirmeden işimize baktık. Esas olan Erciyesspor'un bu ligde kalması. Üzerine görev düşen herkesin bu hamleyi biran önce yapması lazım. Lütfen Kayseri kamuoyu Erciyesspor'un durumunu görerek, koşulsuz destek olsun" diye konuştu.

Demirözü, bugün futbolcularla ve tesis çalışanlarıyla vedalaşarak, kulüpten ayrılacağını sözlerine ekledi.

Kayseri Erciyesspor, Demirözü döneminde aldığı 2 beraberlik ve 7 mağlubiyetle ligin son sırasında bulunuyor.Sterling and Steven Gerrard.

Sayfa Yükleniyor...