Okan Buruk: Erken gol, pahalıya patladı

Teleset Mobilya Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, 3-0 yenildikleri Beşiktaş maçı sonrası erken gollere dikkat çekti. Buruk, "Maçta 9-10 pozisyonumuz var. Ancak erken gol, pahalıya patladı" dedi.

NTV Spor 13.04.2018 - 22:58

Okan Buruk, Beşiktaş maçını değerlendirirken, "Böyle maçlara hafta içi hazırlanıyorsunuz, çalışıyorsunuz... Bu maçlara öncelikle 0-0 başlamak, götürmek, büyük takımlara karşı gol yememek çok önemli. Ama daha 2. dakikada kalemizde golü gördük. Bu gol, maçın genelinde pahalıya patladı. Sonra 20. dakikada gol geldi. Maçı çevirmek, bu skorların ardından Beşiktaş gibi takımlara karşı zor oluyor. Belki maçı 2-1'e getirsek, ortak olma şansımız olabilirdi." dedi.  

2. yarıya da istekli başladıklarını söyleyen Buruk, "Ancak yine erken gol yedik. Basit goller yedik. Oyunun geneline baktığmıızda maç istatistiklerine baktığımızda çok fazla pozisyona girmişiz. 9-10 pozisyon bulmuşuz. Bu maçtaki sıkıntımız golleri erken yemekti ve girdiğimiz pozisyonları değerlendirememekti. Beşiktaş çok iyi bir takım. Rakip tam kadro geldi. 4-5 tane milli takım seviyesindeki oyuncuları kulübedeydi. Maçta hamleler de yaptık ama başarılı olamadık. Beşiktaş'ı kutluyorum. Şimdi kupa maçımız var. Cezalı oyuncularımızın da dönmesiyle elimiz güçlenecek." ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...