Erteleme maçlarında yeni transferler forma giyebilecek mi? Fenerbahçe - Konyaspor, Beşiktaş - Antalyaspor

Süper Lig'de erteleme maçları 25-26 Şubat tarihinde oynanacak. Fenerbahçe - Konyaspor ve Beşiktaş - Antalyaspor maçlarında yeni transferler forma giyebilecek mi?

NTV Spor 20.02.2023 - 15:49
Son Güncelleme: 20.02.2023 - 15:41
Erteleme maçlarında yeni transferler forma giyebilecek mi? Fenerbahçe - Konyaspor, Beşiktaş - Antalyaspor

Türkiye Federasyonu, maçlarının 3-4-5 Mart'tan itibaren yeniden oynanacağını duyurdu.

Süper Lig'in 14. haftasında oynanması planlanan - maçı Taksim'deki patlama nedeniyle ertelenmişti. TFF bu maçın 26 Şubat Pazar günü 19.00'da oynanmasına karar verdi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem nedeniyle ise Süper Lig'in 22. haftasında oynanması planlanan - maçı oynanmamıştı. Bu maç 25 Şubat Cumartesi günü 19.00 oynanacak.

Fenerbahçe - Konyaspor maçında ve Beşiktaş - Antalyaspor maçında yeni transferler forma giyebilecek mi?

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2017'de yayımladığı Futbol Müsabakası Talimatları'nın 18. maddesinde bu duruma açıklama getiriyor. Buna göre:

(1) Erteleme müsabakalarına, yalnızca ertelenen müsabakanın oynanması gereken tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcular katılabilir.

(2) Ertelenen müsabakanın oynanması gereken tarihte cezalı veya idari tedbirli olup da, erteleme müsabakasının oynanacağı tarihte cezası infaz edilmiş olan kişiler, erteleme müsabakasına katılabilirler.

(3) Ertelenen müsabakanın, oynanması gereken tarihte müsabakaya katılmaya hakkı olan kişiler, erteleme müsabakası tarihinde cezalı veya idari tedbirli ise erteleme müsabakasına katılamazlar

Fenerbahçe'nin devre arası transferleri

Fenerbahçe'de yeni transferler; Jayden Oosterwolde ve Samet Akaydin maç tarihinden önce kayıtları yapıldığı için mücadele edebilecekler. Fenerbahçe'de Konyaspor karşısında oynayamayacak olan yeni transfer bulunmuyor.  

Beşiktaş'ın devre arası transferleri

Beşiktaş’ta yeni transferler; Amir Hadziahmetovic, Omar Colley, Onur Bulut, Vincent Aboubakar ve son transfer Alexandru Maxim Antalyaspor karşısında sahada olamayacak.

Sayfa Yükleniyor...