Ertuğrul Sağlam Bursa'da öğrencilerle buluştu

Bursaspor tarihinin en büyük başarısının mimarı olan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Bursa'da katıldığı bir panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

NTV Spor 15.12.2021 - 20:43
Ertuğrul Sağlam: Bursaspor'da çalışırken Avrupa'dan teklif almıştım

'u 2010 yılında şampiyon yapan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin davetlisi olarak gençlerle bir araya geldi. Yüksek Lisans mezunu olan ve akademik kariyer anlamında da dünyasının en önemli isimlerinden olan Sağlam, panelde sorulan tüm sorulara içtenlikle cevap verdi.

Samsunspor, Beşiktaş ve Milli Takım formaları ile futbolculuk döneminde sayısız başarıya imza atan ve teknik direktör olarak da Kayserispor, Beşiktaş, Bursaspor, Eskişehirspor, Yeni Malatyaspor ve Samsunspor'da görev alan Sağlam, 2010 yılında Bursaspor ile Süper Lig şampiyonluğu sevinci yaşamış ve Türk futbolunda bir Anadolu devrimine imza atmıştı. Ayrıca başarılı teknik adam, çalıştırdığı takımlarla 9 sezon Avrupa kupalarında boy gösterdi.

"İNŞALLAH BURSASPOR İLE BİR GÜN BU BAŞARILARI YENİDEN YAŞAYACAĞIZ"
Bursaspor günlerinin sorulması üzerine Sağlam. "Kariyerimdeki en önemli ve en büyük başarıyı Bursaspor'da yaşadım. Bir Anadolu takımıyla Süper Lig şampiyonu olmak Türkiye'deki her Türk hocanın hayalidir. Ve o başarı ile beraber arkasından aldığımız 3.'lük ve sonrasındaki 4. ve 5.'liklerle güzel yıllar geçirdik. Geçen gün Bursa'da katıldığım törende de dile getirdiğim gibi, inşallah Bursaspor'da bu başarıları bir gün yeniden yaşayacağız ve şampiyonluklar göreceğiz. İnşallah Allah da bize bu başarıları yeniden yakalayacağımız ortamı hazırlar. Benim de beklentim bu" diye konuştu.

"BURSASPOR'DA ÇALIŞIRKEN AVRUPA'DAN TEKLİF ALMIŞTIM"
Bursaspor'da teknik direktörlük yaptığı dönemde Avrupa'dan teklif aldığını belirten Ertuğrul Sağlam, "Bu tekliflere rağmen ben Bursaspor'da kalmayı tercih ettim. O dönem özellikle şampiyonluk sonrası hedefim, Bursaspor'u bir Avrupa kulübü haline getirmekti. Her sezon Avrupa kupalarına katılan ve oralarda kalıcı olabilen bir kulüp hayaliyle gelen teklifleri değerlendirmedim" ifadelerini kullandı.

"HER CAMİANIN BENDEKİ YERİ AYRI"
Beşiktaş'ta da hem futbolcu hem de teknik direktörlük yaptığı dönemlere ait anılarını anlatan Sağlam, "Samsunspor'dan Beşiktaş'a transfer olacağım dönemde Almanya'nın Schalke 04 takımından da teklif almıştım. Ama bu teklife rağmen tercihim Beşiktaş'tan yana oldu. Beşiktaş'a giderken de kulübüme astronomik bir ücret de kazandırmıştım. Ayrıca Beşiktaş'taki teknik adamlık dönemimde de Belçika'nın Anderlecht takımından teklif almıştım" dedi.

"SON 1 AYDA 2 SÜPER LİG TAKIMINDAN TEKLİF ALDIM"
Başka takımlardan teklif alıp almadığı sorulan şampiyon teknik adam, "Özellikle son 1 ay içerisinde 5 tane TFF 1. Lig ve 2 tane Süper Lig takımından teklif aldım ancak bunları olumlu olarak değerlendirmedim" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...