ESKİŞEHİR'E AĞIR FATURA!

Göztepe maçında sahadan çekilen Eskişehirspor, hükmen yenik sayıldı ve 3 puanı da silindi. Siyah-Kırmızılı ekibin teknik direktörü Alpay Özalan'a ise 2 maç men cezası verildi.

NTV Spor 27.10.2016 - 17:34 | Son Güncelleme: 27.10.2016 - 17:56

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Göztepe maçında sahadan çekilen TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'u hükmen yenik saydı, 3 puanını da silindi.

Kurul, takımı sahadan çeken teknik direktör Alpay Özalan'la, kaleci antrenörü Mehmet Tezcan'ı takımın sahadan çekilmesi suretiyle sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 2'şer maç men cezası verdi. İki isim ayrıca 13'er bin lira para cezasına çarptırıldı.

Kulüp Başkanı Halil Ünal'a ise sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 42 gün hak mahrumiyeti ve 26 bin Lira para cezaları verildi.

Eskişehirsporlu futbolcu Bruno Ferreira Mombra Rosa'ya sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 6 bin 500 lira para cezası veren kurulun, Göztepe'ye de taraftarlarının neden olduğu saha olayları ve merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı toplam 48 bin lira para cezası uyguladığı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...