EURO 2020 ertelenecek mi?

A Milli Futbol Takımımızın da yer alacağı EURO 2020'ye ev sahipliği yapacak ülkelerden biri olan İtalya'da maçların akıbeti merak konusu olurken UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, konuya dair bir açıklama yaptı. Ceferin, maçların ertelenmesinin söz konusu olmadığını dile getirdi ve bir an önce önlemler alınması gerekliliğine dikkat çekti.

NTV Spor 05.03.2020 - 21:28

A Milli Futbol Takımımızın da mücadele edeceği EURO 2020'nin (2020 Avrupa Futbol Şampiyonası) ev sahibi ülkeleri arasında yer alan İtalya'da maçların ne olacağı ise merak konusu. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısının 148'e yükseldiği İtalya'yla ilgili konuya dair açıklama geldi. Roma Belediyesinin spor ve gençlik politikalarından sorumlu meclis üyesi Daniele Frongia, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası açılış maçı hazırlıklarına devam ettiklerini, ülkelerinde görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları sebebiyle şampiyonaya yönelik erteleme gibi bir senaryonun gündemlerinde olmadığını söyledi.

Ülkede koronavirüs dolayısıyla yaşanan endişeli günlerin aksine herhangi bir alternatif çalışma içinde olmadıklarını dile getiren Frongia, "Hazırlıklarımız devam ediyor. İlerlemeye devam ediyoruz. Bugünle beraber 100 günden az kaldı şampiyonaya. Açılış maçı yaklaştıkça başka etkinliklerimiz de olacak. 11 Haziran günü halk konseriyle bu önemli etkinliğe başlangıcımızı yapacağız." diye konuştu. UEFA'nın ilk kez düzenleyeceği bir formatla Avrupa'daki 12 kentin ev sahipliği yapacağı şampiyonada, Roma da ev sahibi kentler arasında yer alıyor.

"EURO 2020'NİN ERTELENMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL"
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Alexander Ceferin, Euro 2020'nin ertelenmesinin söz konusu olmadığını açıklarken, "Koronavirüs ciddi bir durum. Başa çıkmamız gereken durumlardan bir tanesi, birçok organizasyon yapıyoruz. Ben iyimserim. EURO 2020 başlamadan her şey kontrol altına alınacaktır, endişeli değilim" ifadelerini kullandı.

Maçların seyircisiz oyanmasının gündeme gelip gelmeyeceği sorusuna ise Sloven futbol adamı, "Bu konuda kendimize güveniyoruz, şu anda endişeli değiliz. Seyircisiz oynama konusunu düşünmek bile istemiyorum. Çünkü her şeyin aynen planlandığı gibi olacağından eminiz. Durumu doğru bir şekilde değerlendirirseniz sakin olursunuz ve panik yapmadan ciddi bir şekilde ilerleyebilirsiniz" yanıtını verdi.

MİLLİLERİN EURO 2020 MAÇ TAKVİMİ
EURO 2020'de A Grubu'nda yer alan Türkiye, şampiyonanın açılış maçında İtalya ile Roma Olimpiyat Stadı'nda 12 Haziran Cuma günü TSİ 22.00'de karşı karşıya gelecek.

Milliler, ikinci ve üçüncü maçlarını ise Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Olimpiyat Stadı'nda oynayacak. Ay-yıldızlı ekip, 17 Haziran Çarşamba günü TSİ 19.00'da Galler, 21 Haziran Pazar günü TSİ 19.00'da ise İsviçre ile karşılaşacak.

Sayfa Yükleniyor...