Fabri Başakşehir maçını anımsattı

Lyon maçında kritik bir hataya imza atan Fabri, benzer bir pozisyonu Medipol Başakşehir karşılaşmasında da yaşamıştı. Kale önünde çalım riskine giren İspanyol kalecinin hareketleri teknik direktör Şenol Güneş'in tepkisine yol açmıştı.

NTV Spor

14.04.2017 - 12:06

UEFA Avrupa Ligi'nde Lyon'un attığı ikinci gol öncesinde büyük hata yapan Beşiktaş kalecisi Fabri, daha önce de takım arkadaşından aldığı geri pası hızlı bir şekilde uzaklaştırmadığı için eleştiri almıştı. Siyah-beyazlı ekibin Spor Toto Süper Lig'de Medipol Başakşehir ile oynadığı maçta kale önünde iki farklı pozisyonda kez rakip futbolcuyu çalımlayan Fabri, teknik direktör Şenol Güneş'in tepkisiyle karşılaşmıştı.

Güneş, Başakşehir maçının ardından düzenlediği basın toplantısında kalecisini eleştirmişti;

"Rakip zaten baskı yapıyor. Böyle riskli paslar yaparsanız rakibin baskısını artırırsınız. Savunmadan topu hızlı çıkarmazsanız, geriye dönerseniz rakibin morali de güveni de artar. Geriden oyun kurmaya çalışınca bu tip dengesizlikler oluyor. Zaten bunun bocalamasını da yaşadık."

Şenol Güneş, Lyon maçının ardından da Fabri ile ilgili olarak; "Kalecinin, savunmanın riskli hareketler yapmasını doğru bulmam. Geriden risk almak, çalım atmak, riskli paslar vermek takıma katkı sağlamaz. Aksine gole neden olur" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...