Faroe Adaları'nın son 5 yıldaki galibiyetlerinde Türkiye detayı

Faroe Adaları, A Milli Takım'ı 2-1 mağlup etti. Ada ülkesi aon 5 yılda 12 galibiyet alırken Türkiye'den önce mağlup ettiği takımlar arasında FIFA sıralamasında en üst noktadaki 142. sıradaydı.

NTV Spor 26.09.2022 - 00:28
Faroe Adaları'nın son 5 yıldaki galibiyetlerinde Türkiye detayı
Anadolu Ajansı

, UEFA Uluslar Ligi'ni deplasmandaki 2-1'lik mağlubiyetiyle kapattı.

Tarihinde ikinci kez konuk olduğu Faroe Adaları'nda yine kazanamayan A Milli Takım, bu mağlubiyete rağmen grubu 13 puanla zirvede tamamladı ve B Ligi'ne yükseldi.

FIFA sıralamasında 125. sırada yer alan Faroe Adaları, son 5 yılda karşılaştığı rakipleri arasında ilk kez Türkiye seviyesinde bir takımı mağlup etti.

Faroe Adaları son 5 yılda 12 maç kazanırken bu galibiyetler Lihtenştayn (3), Andorra (3), Malta (3), Moldova, Litvanya ve Türkiye'ye karşı geldi.

Faroe Adaları'nın mağlup ettiği takımlardan FIFA sıralamasında Andorra 152., Litvanya 142., Malta 169., Moldova 177., Lihtenştayn ise 194. sırada yer alıyor. Türkiye ise FIFA sıralamasında 42. sırada yer alıyor.

Bundan önceki son sansasyonel galibiyet Yunanistan'a karşı

Faroe Adaları'nın bundan önceki son sansasyonel galibiyeti Yunanistan'a karşı gelmişti.

EURO 2016 Elemeleri'nde iki ülke aynı grupta yer almış ve Faroe Adaları topladığı 6 puanın tamamını Yunanistan'dan elde etmişti. O yıl Yunanistan'ı deplasmanda 1-0, evinde ise 2-1 mağlup eden Faroe Adaları grubu beşinci sırada bitirirken aynı puandaki Yunanistan son sırada kalmıştı. Yunanistan o yıl FIFA sıralamasında 18. basamakta yer alıyordu.

Sayfa Yükleniyor...