"Faroe kendinden 1726 kat büyük Türkiye'yi yendi"

UEFA Uluslar C Ligi'nde dün oynanan maçta A Milli Takım, hiç beklenmedik bir şekilde Faroe Adaları'na mağlup oldu. Bu yenilgi her ne kadar ülkemizde şok etkisi yarattıysa dünya basını da Faroe'nin mucize zaferine geniş yer ayırdı. İşte dünyanın gözünden Türkiye'nin Faroe yenilgisi...

NTV Spor 26.09.2022 - 14:02
"Faroe kendinden 1726 kat büyük Türkiye'yi yendi"
Anadolu Ajansı

A Milli Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup 6. maçında deplasmanda ile karşılaştı. Tüm dünya maçı ’nin rahat kazanmasını beklerken mücadele Faroe’nin 2-1’lik üstünlüğüyle sona erdi.

Sonucu şok etkisi yaratan ve ilk yarısı golsüz tamamlanan karşılaşmada ev sahibi takımın gollerini 51. dakikada Davidsen ve 59'da Edmundsson kaydetti. Millilerimizin tek sayısı 88'de oyuna sonradan dahil olan Serdar Gürler'den geldi.

A Milli Futbol Takımı'nın rakibi Faroe Adaları'nın galibiyeti büyük bir şok etkisi yarattı. Kırmızı-Beyazlılar'a karşı ilk galibiyetini alan Faroe Adaları, FIFA sıralamasında 125'inci sırada yer alıyor. A Milli Futbol Takımı ise 42. sırada.

DÜNYA BASINI DA İNANAMADI

Faroe mağlubiyeti her ne kadar ülkemizde şok etkisi yarattıysa dünya basını da Türkiye’nin yenilgisine inanamadı. İşte Milliyet gazetesinin dünya basınında n derlediği tarihi yenilginin yansımaları;

A Milli Takım’ın yenilgisiyle alakalı en kapsamlı haber Daily Star’dan geldi. İngiliz gazetesi iki ülke arasındaki nüfus farklılığına değinerek Türkiye’nin yenilgisini şu sözlerle anlattı;

‘FAROE KENDİNDEN 1726 KAT BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ YENDİ’
‘Faroe Adaları, tüm futbol mantığına meydan okuyarak kendisinden tam 1726 kat büyük olan Türkiye’yi yenmeyi başardı. Futbolda ülke büyüklüğünün herhangi bir şey ifade etmediğini kanıtlayan küçük ada ülkesi Türkiye’yi 2-1 yendi.

‘KOYUN NÜFUSU İNSAN NÜFUSUNDAN FAZLA’
‘Koyun nüfusunun insan nüfusundan fazla olduğu Faroe, 84 milyon nüfuslu Türkiye’yle karşılaştı. Aldığı zaferle 4 maçlık yenilgisini devam ettiren Faroe aynı zamanda tarihinin en uzun yenilmezlik serisini de bozmamış oldu.’ İfadeleri kullanıldı.

‘YABAN MERSİNİ ULUSU, TÜRKİYE’Yİ ŞOK ETTİ’
Sweden Posts ise vatandaşları olan Faroe Adaları Teknik Direktörü Hakan Ericsson özelinde tarihi galibiyeti değerlendirdi. Haberde, 'İsveçli Hakan Ericsson'un liderliğindeki 49 bin nüfuslu yaban mersini ulusu Faroe, 84 milyon nüfuslu Türkiye'yi şok eden bir mağlubiyete uğrattı’ ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...