Fatih Tekke: 50 milyon euroluk Fenerbahçe koşuyorsa...

Ziraat Türkiye Kupası 5. eleme turu maçında konuk olduğu Fenerbahçe'ye 3-1 yenilerek kupaya veda eden İstanbulspor'da teknik direktör Fatih Tekke, topu çok kolay şekilde rakibe verdikleri ve baskıdan çıkamadıkları için yenildiklerini söyledi.

NTV Spor 21.12.2022 - 00:05
Fatih Tekke: 50 milyon euroluk Fenerbahçe koşuyorsa...

Maçın ardından Ülker Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Tekke, zor bir maç olacağını beklediklerini ve öyle de olduğunu belirterek, "Skor çok daha fazla olabilirdi. Ön alan baskımız, kazandığımız toplar ama maçın hikayesi, top bizdeyken topu çok kolay rakibe vermemiz, baskılardan çıkamayışımız. Bizim açımızdan çok üretken olduğumuzu söyleyemem. Maç başında bireysel hataların da oluşu maçın seyrini değiştiriyor. Daha sert olmamız lazım." dedi.

Hücumda yapabileceklerinin şekil olarak belli olduğunu, çalıştıklarını ve tekrar ettiklerini aktaran Tekke, şöyle devam etti:

"Ama oyun sadece hücumla oynanmıyor. Daha sert daha doğru savunma yapmamız lazım. Benim için özeti şu; 50 milyon dolarlık ya da euroluk, kaç bilmiyorum tam, bu takım bu kadar hızlı geriye koşuyorsa bizimki de koşmalı. Buna çalışıyoruz. Neticede kaybettiğimiz bir maç. Rakibimiz olmayan kaliteli bir takımla oynadık. Lige başlayacağız. Eşit rakipler bizim için daha önemli. Bu tür maçlardan ne moral ne alabilirdik, attığımız gol haricinde? Çok fazla bir şey aldığımızı düşünmüyorum."

Sayfa Yükleniyor...