"Fatih Terim'i en tepeye yazarım"

Galatasaray'ın sezon başında Manchester City'den kadrosuna kattığı Fernando, ortaya koyduğu performansla sarı-kırmızılıların lig şampiyonluğunda önemli katkı sağladı.

NTV Spor 21.05.2018 - 20:55

Goal Türkiye'ye konuşan Brezilyalı orta saha oyuncusu "Çok mutluyuz. Hem benim hem de pek çok takım arkadaşımın buradaki ilk senesi. Yeni bir takım kuruldu. Bu nedenle yeni bir takımla ilk yılda şampiyon olmak mutluluk verici. Şimdi eğlenme zamanı. Sonrasında da önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi’nde de iyi şeyler yapmak istiyoruz. Bu ligde şampiyon olmak tabii ki zor. Çünkü birçok oyuncunun ilk senesi. Diğer rakipler ise oturmuş takımlara sahiplerdi. Bu açıdan şampiyon olmak kolay olmadı" sözleriyle şampiyonluğu değerlendirdi.

Sezon ortasında sakatlık yaşayan Fernando "Daha önce de şampiyonluk yaşadım ancak bu şampiyonluk en anlamlısı ve en güzeliydi. Çünkü kariyerimde hiç yaşamadığım bir sakatlık yaşadım. Geri dönmeye çalıştım, yeri geldi fedakarlık yaparak oynadım. Ama işte önemlisi şampiyon olmaktı. Oyandığım bölgede hocamın direktifleri konusunda elimden geleni yapmaya çalıştım" dedi.

"Fatih Terim'in aynı anda hepinize dokunabiliyor olmasının sırrı nedir?" şeklindeki soruya yanıt veren Fernando "Bence bu, anlatılmaz yaşanır. Bu, Tanrı’nın hocamıza verdiği bir hediye. Çünkü bunun bir okulu, eğitimi yok. Tamamen Tanrı vergisi bir şey. Sempatik ve karizmatik olması, ikili ilişkileri... Size verdiği o güvenle, enerjiyle beraber sahaya çıkıp onun için elinizden gelenin maksimumunu vermeye çalışıyorsunuz. Birçok teknik direktörle çalıştım ama bu konuda Fatih Terim'i en tepeye yazarım" ifadelerini kullandı.

Fernando "Birçok teknik direktörle çalıştın. Kariyerinde Pep Guardiola, Jesualdo Ferreira, Andre Villas-Boas, Paulo Fonseca gibi önemli teknik direktörlerler var. Fatih Terim'i tüm bu isimler arasında nasıl bir yere koyarsın?" sorusuna da "Bende bıraktığı en önemli etki; zorlu ve büyük maçlardaki rahatlığı, zekâsı ve oyuna dokunuşları... Hafta boyunca takımı hazırlamasıyla ve oyunculara aşıladığı güvenle beni kendisine hayran bıraktı" cevabını verdi.

Sayfa Yükleniyor...