Felix, Mbappe ve Haaland seviyesine gelebilecek mi?

Atletico Madrid'in 21 yaşındaki Portekizli oyuncusu Joao Felix, İngiliz basınına verdiği röportajda hedeflerinden ve Mbappe - Haaland karşılaştırmalarından bahsetti.

NTV Spor 23.02.2021 - 14:30

The Telegraph ve Daily Mail'de bir röportajı yayınlanan Joao Felix, en büyük destekçilerinden birinin Cristiano Ronaldo olduğunu söylerken, "Cristiano benim için büyük bir etkiye sahip. Milli takımdayken her zaman bana yardım etmeye çalışıyor ve tüm gençlere sahada motivasyon konusunda tavsiyeler veriyor" dedi.

"Kaka, futbolda ilk referansımdı. Onun videolarını izlerdim ve bazen hareketlerini kopyalayıp onun gibi oynamaya çalışırdım"

Atletico Madrid'in kendisi için ödediği 127 Milyon Euro'nun hatırlatılması üzerine de yorum yapan Felix, "Her zaman fiyatımdan bahsediliyor ama o rakamı unuttum. Bazen zor ama onunla en iyi şekilde yaşamaya çalışıyorum" dedi.

Mbappe ve Haaland'ın yükselen grafikleri hakkında da konuşan Felix, "Cristiano Ronaldo ve Messi, hiçbir oyuncunun ulaşamadığı bir seviyeye ulaştı. Hedeflerimden biri de o. Mbappe ve Haaland da doğru yolda. Aynı şeyi yapmak ve insanlara bunu göstermek istiyorum. Ben de o seviyeye gelebilirim" ifadelerini kullandı.

2019-20 sezonunda Atl. Madrid forması ile 36 maçta 9 gol atıp 3 de asist yapan Felix, 2020-21 sezonunda ise şimdiye dek 33 maçta 11 gol ve 5 asistle mücadele etti. 

Sayfa Yükleniyor...