Fenerbahçe Ata'nın huzurunda

Fenerbahçe, başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin öncülüğünde, kulübü ziyaretinin 100. yıldönümünde, kuruluşunun 111. yılında Ata'nın huzuruna çıktı.

NTV Spor 03.05.2018 - 11:05
Son Güncelleme: 03.05.2018 - 11:10
Fenerbahçe Ata'nın huzurunda

, başkan Aziz Yıldırım ve yönetim küyeleri'nin öncülüğünde Mustafa Kemal ’ün, 3 Mayıs 1918’de Fenerbahçe'yi ziyaretinin 100. yıldönümünde, kulüp kuruluşunun 111. yılında 'i ziyaret edip, Ata'nın huzuruna çıktı.

Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan kafilede yurtiçi ve yurtdışındaki dernek ve şubelerimizden yöneticiler, üyeler ve taraftarlar da yer aldı.

Ziyarette ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, darbeciler tarafından ağır yaralanan Gazi Emniyet Müdürü Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan ile eski yönetici gazeteci Uğur Dündar da bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Anıtkabir Özel Defterine şu ifadeleri yazdı.

"Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Ziyaretinizle camiamıza onurların en büyüğünü yaşattığınız o çok kıymetli günden tam 100 yıl sonra bugün Fenerbahçe Spor Kulübü ailesi olarak gurur ve mutlulukla huzurunuzdayız. Ziyaretiniz sırasında bahşettiğiniz övgülerinize mazhar olmak bizim için sonsuza kadar taşıyacağımız en büyük onurdur ve yolunuzdan yürümek vazgeçilmez ilkemizdir.

Her türlü zor koşullara rağmen Anadolu’nun her yerinde yanmaya başlayan bağımsızlık ateşi ve kahraman halkımızca kazanılan zaferler işgal günlerinde Fenerbahçe’nin düşman kuvvetleriyle yaptığı, sahadaki savaşlarda bizlerin gücünün ve azminin ilham kaynağı olmuştur.

İstiklal için, vatan için, aydınlık için, milletçe verilen savaşta bütün bir ulus önderliğinizde tek vücut olarak bağımsızlığını ve mevcudiyetini yedi cihana haykırmıştır. Dillere destan kahramanlıklar göstererek canlar feda edilerek kazanılan bağımsızlık savaşı laik, demokratik, modern Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra da bizlere bugün dahi ışık tutan ilke ve inkılaplarla mevcudiyetini devam ettirmektedir.

Bugün bir kez daha sizi saygı minnet ve büyük bir özlemle anarken biliyoruz ki gösterdiğiniz yoldan ilerlediğimiz sürece bu vatan var olacaktır. Bu bayrak dalgalanacak ve hep bir ağızdan “Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak!” diye haykıracağız.

İlke ve inkılaplarınızın sonsuza kadar Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yolunu aydınlatacağına Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak camiam adına, namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.

Şükran ve saygıyla

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 3 Mayıs 1918’de, İstanbul işgal altındayken Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ziyaret etmiş ve kulüp defterine “Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmiş ve bu Kulübü ziyaret ve erbab-i himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim." ifadelerini yazmıştı.

Sayfa Yükleniyor...