FENERBAHÇE'DE ARDA GÜLER GERÇEKLERİ! Sözleşmesinde 'dakika' maddesi var mı?

Fenerbahçe'de son günlerin konuşulan maddesi 'Arda Güler neden oynatılmıyor?' oldu. Teknik direktör Jorge Jesus'un açıklaması sonraıs sarı-lacivertli camiada farklı görüşler doğarken, yönetim cephesinden genç yıldız hakkında bir açıklama geldi.

Hürriyet Gazetesi 19.01.2023 - 10:01
Fenerbahçe cephesinden Arda Güler açıklaması

"Neden oynatılmıyor?" sorusuyla gündemin birinci maddesi haline gelen Arda Güler konusu için sarı-lacivertli yöneticilerden açıklama geldi.

Hürriyet gazetesine konuşan yöneticiler, camiaya 'İçinizi ferah tutun' mesajı verdi. Yetkililer "Biz de oynamasını istiyoruz ama takımın tek yetkilisi Jorge Jesus’tur ve onun kararlarına kimse karışamaz" ifadelerini kullandı.

TIKLA: Fenerbahçe'nin maç fikstürü <<<

Başkan Ali Koç’un ’i kendi evladından ayırt etmediğinin altı çizilirken "Başkanımız, Arda Güler’in anne ve babası çok yakın hatta bir aile gibiler" ifadeleri kullanıldı.

- "Kimse dakikaları saymasın"

Daha önce yaşanan bazı örnekler akla getirilmemesi gerektiğinin altını çizen yetkililer şunları söylediler:

"Zaten önümüzdeki ayın sonunda 18 yaşına girecek ve zorunlu olarak yeni bir sözleme yapılacaktır. ‘Eyvah Arda bizi yüzüstü bırakıp gidecek’ gibi bir durum asla olamaz. Taraftarlarımızın içi rahat olsun, kimse dakikaları filan saymasın. Arda’nın ve ailesinin karakter yapısı ortada. Kulübümüzde oynuyor, okulumuzda okuyor. Arda bu kulüpten ayrılırsa bile, o gün bir helalleşme olmadan kesinlikle dışarı adım atmaz."

- "Hocaya güvenmek gerekir"

"Arda bu kulüpte büyümüş, bu kültürle yoğrulmuş bir evladımız. Biz de oynamasını istiyoruz ama takımın tek yetkilisi Jorge Jesus’tur ve onun kararlarına kimse karışamaz. Yarın (Bugün) kupa maçları başlıyor belki farklı bir süreç Rize maçıyla başlar, kim bilir? Taraftarlarımız takımın üzerinde ciddi bir şampiyonluk baskısı olduğunu zaten görüyor. Burada sakin kalmak, takıma destek olup hocaya ve kararlarına güvenmek en doğru tavırdır.”

- Arda Güler'in sözleşmesinde 'dakika' maddesi var mı?

Fenerbahçe, Arda Güler'in yıldızını iyice parlatması sonrasında 17 Mart 2022'de genç oyuncusunun sözleşmesini iyileştirerek 2025 yılına kadar uzatmıştı. Ancak bu sözleşmede '1500 dakikanın altında oynarsa 5 milyon Euro'ya serbest kalır. 1500 dakika ve üstü oynarsa serbest kalma maddesi 17.5 milyon Euro'dur' maddesi olduğu iddia ediliyor.

Gençlerbirliği alt yapısından yetişen ve 2019’da Fenerbahçe'ye gelen Arda Güler bu sezon toplam 14 resmi maçta forma giydi. 'de 6 maça çıkan genç yıldız, toplam 45 dakika görev yaptı.

Sayfa Yükleniyor...