Fenerbahçe'den Parma'nın yıldızına kanca

Fenerbahçe için İtalya'dan bir iddia geldi. İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Sarı Lacivertliler'in İtalya İkinci Ligi'nde mücadele eden Parma'nın sol beki Jayden Oosterwolde için teklif yaptığını duyurdu.

NTV Spor 04.01.2023 - 22:34
Fenerbahçe'den genç Hollandalıya teklif

, haftaya oynayacağı Galatasaray derbisine odaklanmışken; İtalya'dan transfer iddiası geldi. İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Sarı Lacivertliler'in 'nın 21 yaşındaki Hollandalı sol beki için teklif yaptığını duyurdu. Romano'nun duyurusunda, "Türk ekibi, Oosterwolde'yi önemli bir opsiyon olarak gördüğü için baskı yapıyor; ancak taraflar arasında anlaşma bulunmuyor. Parma, oyuncuyu tutmak istiyor" denildi.

Jayden Oosterwolde kimdir?

Hollanda'da Zwolle'de Surinam ve Endonezya kökenleriyle doğan Jayden Oosterwolde, kariyerine yerel kulüp ZAC'te başladı. 2012'de Twente'nin akademisine katıldı. Daha sonra Twente ve Heracles Adademisi'yle sözleşme imzaladı ve iki ekibin 21 yaş altı takımlarında oynadı. Daha sonra Twente ile üç yıllık sözleşme imzaladı ve Temmuz 2020'de takıma katıldı. 12 Eylül 2020'de Fortuna Sittard ile oynanan karlışmayla ilk profesyonel maçına çıktı.

1 Ocak 2022'de ise Jayden Oosterwolde, İtalya İkinci Ligi ekibi Parma'ya zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralandı.

Parma ile 17 maça çıkan Jayden Oosterwolde 1 gol atma başarısı gösterdi. 

Sayfa Yükleniyor...