Fenerbahçe'den Jorge Jesus açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Portekizli teknik direktör Jorge Jesus ile görüştü. Sarı-lacivertli kulüp Portekiz'deki buluşmanın detayları hakkında bir açıklama yaptı.

NTV Spor 26.04.2022 - 18:25 | Son Güncelleme: 26.04.2022 - 18:58

Fenerbahçe, teknik direktörlük konusunda Jorge Jesus ile 'anlaşma sağlandı' algısının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Sarı-lacivertli kulüp, başkan Ali Koç'un Jorge Jesus ve Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa ile gerçekleştirdiği görüşmenin basında yer alan görselleriyle ilgili açıklama yayımladı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şu şekilde;

"Dün gece ve bugün itibarıyla Futbol A Takımı Teknik Direktörlük görevi ile ilgili oluşan gündem üzerine bilgilendirme yapmak istiyoruz.
 
Bilgimiz ve onayımız dışında servis edilen özel bir toplantıya dair fotoğraf referans gösterilerek yaratılmaya çalışılan ‘anlaşma sağlandı’ yaklaşımı kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır.
 
Kulübümüz kaynaklarınca daha önce de bilgilendirme yapıldığı şekilde, teknik direktör sürecinde tüm seçenekler etraflıca ve kapsamlı şekilde, harcama limitlerinden yeni spor yasasına kadar her detay dikkate alınarak yürütülmektedir. İlgili görüşmeler yeri geldiği zaman birebir yapılmaktadır.
 
Konu ile ilgili gereken açıklamalar, olumlu olumsuz neticelendiğinde resmî mecralarımız üzerinden yapılacaktır.
 
Kamuoyunun bilgisine sunarız."

- Neler yaşandı?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Portekiz'de Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa ve deneyimli teknik adamla bir araya geldi.

Toplantının ayrıntılarını Milliyet gazetesi "Portekiz'de dev zirve" başlığıyla paylaştı.

Habere göre Ali Koç, görüşmelerde mesafe kat edildiği için memnun. Jorge Jesus'un da Fenerbahçe'nin projesini beğendiği yazıyor.

Gazetede "Jesus ekibiyle Fenerbahçe'nin mevcut durumuyla ilgili analiz ve araştırmalar yaptığı dile getirildi. Lizbon'daki toplantının ardından Portekizli teknik direktörün Fenerbahçe'ye en yakın isim olduğu netleşti" ifadelerine yer verdi.

Sayfa Yükleniyor...