Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı başladı

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulunun olağan toplantısı başladı.

NTV Spor

02.02.2019 - 11:47 | Son Güncelleme: 02.02.2019 - 14:10

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde, Vefa Küçük başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya kulüp başkanı Ali Koç, yöneticiler ve üyeler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, kulübün sportif başarı açısından 2018 yılını iyi bir şekilde geride bıraktığını belirtti.

Geride kalan seneyi iki başkanın yönettiği bir dönem olarak geçirdiklerini hatırlatan Vefa Küçük, "Eski başkanımıza kulübe verdiği emekler için teşekkür ediyorum. Yeni başkanımıza da hem teşekkür ediyor hem de başarılar diliyorum. 2018 yılında sportif başarılarımız büyük umutlarla, bizi mutlu eden detaylarla kapanmıştır." diye konuştu.

Fenerbahçe'nin bir spor kulübü olduğunun altını çizen Vefa Küçük, şu ifadeleri kullandı:

"Tabii ki futbol hem Türkiye'de hem dünyada en çok ilgi çeken en önemli spor dalı ancak biz spor kulübüyüz. Dokuz branşta yarışıyoruz ve senelerdir, bu sene de dahil hem Türkiye'de hem Avrupa ve dünyada büyük başarılar elde ettik. 2018 yılı kulübümüz için başarılı geçmiştir. Sadece futbol olarak bakarsak başarılı diyemeyiz ama alacağımız sonuçlarla hem bugünümüze hem de geleceğimize daha huzurlu, rahat ve güvenli bakacağız."

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Sevil Zeynep Becan, "Futbol takımımızın içinde bulunduğu durum göz önünde bulundurularak transfer dönemini en verimli şekilde değerlendirdik." dedi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki yüksek divan kurulu olağan toplantısında yönetim kurulu faaliyet raporunu okuyan kulübün genel sekreteri Becan, futbol takımı ve amatör branşlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'la geleceği inşa etmek için var güçleriyle çalıştıklarını dile getiren Becan, "Futbol takımımız ligde arzuladığımız yerin çok uzağında kaldı. Futbol takımımızın içinde bulunduğu durum göz önünde bulundurularak transfer dönemini en verimli şekilde değerlendirdik. Hocamızın talepleri doğrultusunda gerekli transferleri yaptık." ifadelerini kullandı.

Sevil Zeynep Becan, amatör şubeler hakkında da bilgilendirme yaparken, sarı-lacivertli taraftarlara destekleri için teşekkür etti.

70 yıllık üyelere plaket
Divan kurulu toplantısında 70 yılını doldurmuş iki üyeye plaket verildi.

Üyelikte 70 yıllarını dolduran Ali Yılmaz Uslu ve İrfan Etiler'e plaketlerini başkan Ali Koç takdim etti. Salondaki üyeler tarafından büyük alkış alan Uslu ve Etiler'in gözlerinin dolduğu görüldü.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, yönetim olarak mali disiplini kurmaya çalıştıklarını belirterek, bunu da büyük ölçüde başardıklarını söyledi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen olağan yüksek divan kurulu toplantısında konuşan Karaçam, önlerindeki dönemde yaklaşık 4-4,5 milyar lira gibi bir rakamı döndürmeleri gerektiğini belirtti.

Bunun sihirli bir çözümünün bulunmadığını ve dayanışma içerisinde olmaları gerektiğini vurgulayan Karaçam, "Spor yasasında birkaç değişiklik yapılması bekleniyor. Biz bu değişikliklerin çok ilerisindeyiz. Devreden borcumuz 3,1 milyar lira. Yıllık cari giderler 1,5 milyar lira. Cari gelirler ise 600-700 milyon lira. Bir de bilanço dışı taahhütler var. Bunlar da 580-600 milyon lira. Yönetim olarak mali disiplini kurmaya çalışıyoruz ve büyük ölçüde bunu kurduk." diye konuştu.

Yeni gelir kaynakları temin etmeye çalıştıklarını ve bunu başkan Ali Koç'un desteğiyle başardıklarını dile getiren Karaçam, şöyle devam etti:

"İçinde yaşadığımız ekonomik şartlar yeteri kadar cazip değil. Bir kampanya hazırlığı içerisindeyiz. Yükümüzün çok ağır olduğunu biliyoruz. Bunu bir defalık bir kampanyayla üzerimizden kaldıramayacağımızı da biliyoruz. Uzun soluklu bir mücadele ama yapacağız. Bununla alakalı farklı bir model tasarladık. Camiamızın gücünü ortaya koyacağız. Fenerbahçe neymiş, neleri yapabilir, bunu bütün dünya görecek. Hedefimiz, tüm Fenerbahçelilerin ve dostlarının bu yükün taşınmasında dayanışma içinde olmasını sağlamak. Bunun, gönüllülerimizin katkılarıyla olacağına inanıyoruz."

Burhan Karaçam sözlerini, "Bunlar, Fenerbahçe'nin mali bağımsızlık yılı için atılacak ilk adımlar olsun." diyerek noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...