Fenerbahçe, 'kural hatası' talebini Tahkim Kuruluna taşıyor

Fenerbahçe, Aytemiz Alanyaspor maçıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından reddedilen 'kural hatası' talebini Tahkim Kuruluna taşıyacak.

NTV Spor

02.10.2019 - 13:50 | Son Güncelleme: 02.10.2019 - 14:09

Fenerbahçe, Aytemiz Alanyaspor maçıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından reddedilen 'kural hatası' talebini Tahkim Kuruluna taşımaya karar verdi. Kulübün sitesinde yer verilen açıklamda, "TFF Tahkim Kurulu nezdinde gerekli başvurunun yapılacağını tüm spor kamuoyu ile paylaşmak isteriz." denildi.

Fenerbahçe kulüp sitesinde yayınladığı açıklamada;

"Futbol A Takımımızın Aytemiz Alanyaspor ile 16 Eylül 2019 tarihinde oynadığı müsabaka ile ilgili kulübümüzün yaptığı “kural hatası başvurusu” ile ilgili TFF Yönetim Kurulu kararını dün akşam saatlerinde açıklamıştır.

Talebimizin reddi yönündeki bu karara haklı hukuki gerekçelerle katılmadığımızı, bu nedenle TFF Tahkim Kurulu nezdinde gerekli başvurunun yapılacağını tüm spor kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Kulübümüz bu başvurusu bakımından TFF’nin ilgili birimlerinden özellikle;

-MHK görüşünü

-MHK görüşüne esas alındığı belirtilen IFAB görüşünü ve bu görüşün istenmesi amacıyla yapılan tüm yazışmaları

-TFF Yönetim Kurulu’nun bu yöndeki kararının ilgili sayfasının suretini
talep etmiştir.

Bu taleplerimizin karşılanması ile adil bir yargılama ve güçlü bir savunma gerçekleştirilebileceği ortadadır. Talep ettiğimiz belgelerin incelenmesi sonrasında detaylı başvurumuz yapılacaktır. Başvurumuzun haklılığı konusunda kulübümüzün görüş ve güveni tam olup, süreç sonuna kadar en etkin biçimde takip edilecektir." ifadelerine yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...