Fenerbahçe Haberleri | Selahattin Baki'den Trabzonspor maçı öncesi açıklama: Fenerbahçe şampiyonluğun en büyük adayı

Fenerbahçe Yöneticisi Selahattin Baki, Trabzonspor maçı öncesi konuştu, "Biz ne zaman iyi olsak Trabzonspor da iyi oluyor. Trabzonspor şampiyonluk için net bir aday. Şampiyonluğun en büyük adayıyız" dedi.

NTV Spor 17.10.2021 - 00:41
Son Güncelleme: 17.10.2021 - 00:45
"Fenerbahçe şampiyonluğun en büyük adayı"

yöneticisi , maçı öncesi Beyaz TV'ye açıklamalarda bulunurken şampiyonluk için "Biz, Fenerbahçe, şampiyonluğun en büyük adayıyız" dedi.

"Trabzonspor'u, şampiyonluk için net bir aday olarak görüyorum" diyen Selahattin Baki şöyle konuştu, "Diğer rakiplere saygısızlık etmek istemem. Biz, Fenerbahçe, şampiyonluğun en büyük adayıyız. Maçı heyecanla bekliyoruz. Biz ne zaman iyi olsak Trabzonspor da iyi oluyor. Trabzonspor'u da hocasıyla, kadrosuyla, istikrarlı oyunuyla net bir aday olarak görüyorum. Maçı kazanan ya da kaybeden şampiyonluğu kaybetmiş olmayacak. Önemli bir viraj.

Rakibimize saygı duyarak çıkacağız, oynayacağız. Hem Fenerbahçeliler hem Trabzonsporlular hem de diğer futbolseverler için önemli maçlardan bir tanesi. Ezeli rekabette tekrar dönüm noktasında ve kafa kafayayız."

Fenerbahçe'de her şeyin yerli yenilde olduğunu kaydeden Baki, "Bir sıkıntımız yok, her şey yerli yerinde. Hem sevindiğimiz hem üzüldüğümüz dönemler oldu. Serdar Dursun'u psikolojik ve fiziksel olarak kazandığımız bir dönemde Serdar Aziz'de bir talihsizlik yaşadık. Onların haricinde bir problem yok milli takımdan gelen oyuncularda. Fenerbahçe camiasına bir galibiyet hediye etmek üzere geldik" diye konuştu.

Mesut Özil ile ilgili algı yapıldığını savunan Selahattin Baki, "Buraya çok isteyerek ve mutlu geldi. 1,5 sene doğru dürüst top oynamadan geldi. Dünya starı olsan da ritim kaybettiğinde performansın geriye gidiyor. Kendisini yavaş yavaş toparlıyor. Çok fazla algı yapılıyor kendisiyle ilgili. Allah'tan çok iyi bir profesyonel. Bunları kaale bile almıyor. Hoca görev verdiği takdirde kilit bir rol oynar. Herhalde sadece Fenerbahçe, oyuncusu gerçekten hasta mı, serum yedi mi diye kanıtlamak zorunda kalan tek camiadır" açıklamasını yaptı.

Artık Türk futbolunda bir şeye şaşırmadığını kaydeden Fenerbahçe yöneticisi, "Geçtiğimiz günlerde bazı rakiplerimizi eleştiren bir konuşması oldu başkanımızın. Yalan yanlış algı operasyonlarına biz girmeyeceğiz. Hakemle ilgili pek konuşmayacağım. Bütün takımlar hakemlerden şikayetçi, bu kadar kulübün haksız olması düşünülemez. Hakem camiasının kendilerini yeniden icat etmesi gerekiyor. Maçın naturel, tarihine uygun bir gerginliği vardır. Daha fazla germeye gerek yok. Etki altında kalmadan, doğru gördüğünü çalıp maçı en iyi şekilde yönetmesini bekliyoruz" dedi.

Alışılagelmişin dışında bir sistemle oynadıklarını kaydeden Selahattin Baki, "Yeni hoca, yeni sistem. Zaman zaman güzel fragmanlar da verdik. Ben memnunum, bu takım oturacak. Eleştirenlerin kaç tanesi hayatında, hocalık kariyerinde 8 tane kupa kaldırmış acaba? Türkiye'de herkes her şeyi biliyor ama o konunun başındaki kişi hiçbir şey bilmiyor. (Rakipler puan kaybedecek sözü) Ben Vitor Hocanın söylemini bozmayayım, rakipler puan kaybetmeye devam etsin" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...