Fenerbahçe: Teknik Direktör Joge Jesus konuştu! 'Eğer adil bir yönetim olsaydı...'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Adana Demirspor maçında yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 03.02.2023 - 17:08
Son Güncelleme: 03.02.2023 - 17:24

Süper Lig'in 22. haftasında Fenerbahçe deplasmanda Adana Demirspor ile 1-1 berabere kaldı. Maça hakem kararları damga vurdu. Maçın bitiş düdüğünün ardından ise Jorge Jesus hakem Ali Palabıyık'ın yanına gidince kırmızı kart gördü.

🟡🔵 FENERBAHÇE HABERLERİ

Portekizli çalıştırıcı, kulüp televizyonunda bugün Adana Demirspro maçında yaşananlar hakkında açıklamalarda bulunuyor. 

JORGE JESUS'UN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus dünkü maçta yaşananlara şaşırdığını ve hakemin adil kararlar vermediğini söyledi. Yıllardır teknik direktörlük yaptığını ve hakem konuşmadığını söyleyen Portekizli tecrübeli çalıştırıcı ilk defa hakem konuştuğunu ifade etti.

"Fenerbahçe taraftarına seslenmek istiyorum. Dün yaşananlardan sonra onlar da biz de mağdur olduk. Adaletsiz kararlar oldu. 2 tane penaltımız oldu. Görmediler değil, devreye girmek istemediler. Eğer normal bir hakem yönetimi olsaydı kazanırdık. Adil bir yönetinm olursa ilk sırayı alırız."

"Türkiye'ye gelmeden önce hakemler hakkında hiç konuşmadım. Bir takımın saha içerisinde bu kadar mağdur olduğunu görmedim. Maçın ardından son pozisyon için hakeme katılmadığımı söylemek için hakeme söylemeye gitmiştim."

KIRMIZI KART POZİSYONU

Jorge Jesus, maçın ardından gördüğü kırmızı kart hakkında da konuştu. 68 yaşındaki teknik direktör hakeme saygısızlık yapmadığını ancak kırmızı kart gösterildiğini söyledi.

"Kendisine penaltılardan bahsetmedim. Sadece son dakikadaki frikiği vermesi gerektiğini söyledim. O bana kırmızı kart gösterdi. Ben ona kötü söylemde bulunmadım. Hakem bana kırmızı kart gösterdi nedenini anlamadım. Ona saygısız davrandığımı söyledi ama öyle bir şey yapmadım."

GALATASARAY SÖZLERİ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, lider Galatasaray ile aralarında çok puan farkı olmadığını, hakemlerin kalan maçları adil yönetmesi halinde zirveye ulaşacaklarını söyledi.

"Şu anda rakibimiz Galatasaray'ın 6 puan gerisindeyiz. Birinci sıraya tekrardan çıkabileceğimiz düşüncesindeyiz. Dünkü sonucun ardından daha da birlik olduk. Hakem kararları sebebiyle galip gelemedik. Aradaki puan farkını kapatıp birinci olmak için elimizden geleni yapacağız."

⚽ SÜPER LİG HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...