Fenerbahçe'ye İtalyan modeli

Fenerbahçe'de geçen 17 yılın ardından futbola veda eden Volkan Demirel ile beraber özel bir proje hayata geçiyor.

NTV Spor

04.09.2019 - 09:31

40 yaşına kadar oynama hedefi olmasına rağmen Fenerbahçe'de 3. kaleci olmak yerine antrenör ekibinde görev almayı seçen Volkan Demirel, hem kulübünden kopmuyor hem de teknik direktörlük hayaline yaklaşıyor. Böylece Emre Belözoğlu'nun da sezon sonu futbolu bırakacak olmasıyla İtalya'da Milan ile Juventus'un uyguladığı modele geçilmesi amaçlanıyor.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Volkan Demirel, son yıllarda kariyer planını yaparken teknik direktörlük olarak belirlemişti. Kulüpte yapılan son görüşme yaklaşık 5 saat sürdü. Burada Volkan'ın artık futbolcu olarak değil farklı rollerde kulübe yarar sağlamasının doğru olacağı fikri ağır bastı. Avrupa'nın önde gelen kulüplerinde eski futbolcular nasıl idareci ya da teknik adam oluyorsa Volkan için de benzer bir plan yapıldı.

Dahası gelecek sene futbol kariyerini noktalaması beklenen Emre Belözoğlu'nun da kulüpte idari olarak görev alması söz konusu. Bu durumla ilgili Milan ve Juventus örneği veriliyor. Bu iki kulüpte de eski futbolcuların idari ve teknik anlamda görevlerin benzerini Emre ve Volkan alacak.

Volkan geleceğin teknik adamlığına, Emre ise sportif direktörlüğüne aday olacak. Milan'da Boban, Maldini Juventus'ta da Nedved gibi kulübün sembol isimleri an itibariyle önemli ve farklı görevler üstleniyor.

Sayfa Yükleniyor...