FIFA'dan Dünya Kupası için "ateşkes" çağrısı

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası boyunca Rusya ve Ukrayna'ya ateşkes çağrısında bulundu.

NTV Spor 15.11.2022 - 11:15
FIFA'dan Dünya Kupası için "ateşkes" çağrısı

Endonezya'nın Bali Adası'nda devam eden G20 Liderler Zirvesi'nde Başkanı Gianni Infantino, Katar'da düzenlenecek boyunca ve 'ya ateşkes çağrısında bulundu.

Öte yandan FIFA, bugün Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi'nin de yer aldığı ', Dünyayı Birleştirir' kampanyasını başlattı.

"Futbol eşsiz bir birlik fırsatı sunuyor"

Infantino, dün yapılan resmi yemek öncesinde Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası için Ukrayna'da ateşkes çağrısında bulundu. FIFA Başkanı futbolun bir spordan fazlası olduğunu ifade ederek dünya çapında büyük sosyal etkisi olduğunu belirtti. FIFA Başkanı futbolun dünyayı birleştirdiğini vurgulayarak "Hepinizden ricam, Dünya Kupası sırasında 1 ay süreyle geçici bir ateşkesin düşünmenizdir. Siz dünya liderlerisiniz, tarihin gidişatını etkileme yeteneğiniz var. Öyleyse, çatışmaları sona erdirmeye başlamak için bu fırsatı değerlendirelim" ifadelerini kullandı.

🏆TIKLA: DÜNYA KUPASI FİKSTÜRÜ


FIFA bugün itibariyle 'Futbol, Dünyayı Birleştirir' kampanyası başlattı ve tanıtım videosunda dünyaca ünlü futbolcular Ronaldo, Messi, Benzema, Neymar ve Lewandowski de yer aldı.

Sayfa Yükleniyor...