FIFA'dan Messi'ye soruşturma

FIFA, Arjantin-Şili maçında bir yardımcı hakeme küfür ettiği gerekçesiyle Lionel Messi hakkında soruşturma açtı. Arjantin basını, yıldız futbolcuya 2 ile 4 maç arasında ceza gelebileceğini yazdı.

NTV Spor 28.03.2017 - 13:01
GETTY

FIFA, Arjantin Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıyla Lionel Messi için acil savunma talep etti. Yazıda, Messi'nin Arjantin-Şili maçında bir yardımcı hakeme yönelik "saldırgan, kaba ve küfürlü" ifadeler kullandığı öne sürüldü. Karşılaşmanın Brezilyalı hakemlerinin raporlarında olay yer almadı. Ek raporlarda da Messi'den iddia edildiği gibi ifadeler duymadıkları belirtildi.

Ancak FIFA, Arjantin Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda "Talimatın 77. maddesine göre Disiplin Komitesi, hakemlerin belirleyemediği sözlü tecavüzleri cezalandırma yetkisine sahiptir" uyarısına yer verdi.

Arjantin'in önde gelen gazetelerinden The Nation yıldız futbolcunun 2 ile 4 maç arasında ceza alabileceğini belirtti. Arjantin, FIFA 2018 Dünya Kupası Güney Amerika elemelerinde sırasıyla Bolivya, Uruguay, Venezuela, Peru ve Ekvador ile karşılaşacak.

Sayfa Yükleniyor...